Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Nieruchomość, czy lokata? Gdzie ulokować pieniądze?

Inwestowanie środków w mieszkania pod wynajem to ostatnimi czasy bardzo popularna forma lokowania pieniędzy. Jak jednak wypada w porównaniu do lokat bankowych i czy gra jest warta świeczki? Z tego artykuły dowiesz się, jaka jest skala rentowności obu rozwiązań.
Nieruchomość, czy lokata? Gdzie ulokować pieniądze?

Lokaty bankowe

Lokaty bankowe to podstawowe produkty w ofercie niemal każdego banku. Cieszą się niesłabnącą popularnością wśród osób, które chcą zabezpieczyć swoje oszczędności oraz pomnożyć je bez zbędnego ryzyka. Mimo bezpieczeństwa takiego rozwiązania, lokaty bankowe nie są obecnie już tak atrakcyjne pod względem stop zwrotu. Spadły one bowiem w ostatnich latach i nie są już na tak wysokim poziomie, jak miało to miejsce kilka lat temu. Zyski z lokat obecnie wahają się w granicach 1-2%. Dodatkowym atutem lokat bankowych jest prostota ich założenia oraz brak konieczności monitorowania wskaźników gospodarczych, tak jak ma to miejsce w inwestycjach w akcje.

Zakup mieszkania

Inwestycja w nieruchomości w porównaniu do odkładania na lokatach jest dużo bardziej opłacalna, ale i obarczona większym ryzykiem. Co prawda osoby, decydujące się na zakup mieszkania mogą liczyć na wysoki poziom rentowności takiego przedsięwzięcia, ale pod warunkiem, że odpowiednio zadbają o nowe lokum. Podstawą jest przeprowadzenie generalnego remontu. Tylko mieszkanie o wysokim standardzie zapewni Ci zainteresowanie ze strony potencjalnych najemców. Z tego powodu warto rozważyć zakup mieszkania prosto od dewelopera, np. takiego http://www.burco.pl/. Nie zapomnij również o tym, że niezwykle ważna w przypadku kupna nieruchomości oraz zysków, jakie z niego uzyskasz, jest atrakcyjna lokalizacja, w której położona jest Twoje lokum. Rentowność inwestycji w nieruchomości sięga nawet 10% rocznie, co oznacza, że taka forma lokowania pieniędzy jest o wiele korzystniejsza niż tradycyjne lokaty bankowe.

Gdzie kupować?

Jeżeli dysponujesz środkami na zakup mieszkania, zastanów się nad tym, czy nie warto kupić nieruchomości nad morzem. Cena takich mieszkań jest co prawda nieco wyższa, ale i cena wynajmu znacznie odbiega od reszty kraju. Dowiedz się więcej o inwestycji w nieruchomości nad morzem, poradź się profesjonalistów i porównaj oferty. Przekonaj się, jak wiele możesz zyskać.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
me0wn 23.06.2017 11:46
Na początku myślałam, że porwałam się z motyką na słońce przy pomyśle zakupu mieszkania nad morzem - przecież to dla mnie drugi koniec Polski. Ale jak już w końcu to zrobiłam, to przestałam żałować podjętej decyzji, kiedy do głowy wpadł mi pomysł z wynajmem mieszkania dla wczasowiczów. Drugi koniec Polski też przestał być problemem bo jak się okazało, Lubicz apartament w którym kupiłam mieszkanie prowadzi wynajem go za mnie co jest świetną opcją. Mam zamiar teraz zarabiać na mieszkaniu, a kiedyś sama w nim zamieszkać.

Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama