Karate: Kłodnicki i Nafalski wrócili ze złotem

  • 19.06.2017, 09:11 (aktualizacja 04.07.2017 15:14)
  • TS
Karate: Kłodnicki i Nafalski wrócili ze złotem
Z czterema medalami wrócili podopieczni Waldemara Kozioła z II Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin IKO, który odbył się w Białymstoku. Dla zawodników z Chełma był to ostatni start w rywalizacji sportowej w sezonie 2016/2017.

Organizatorem zmagań, w których uczestniczyło 235 zawodników i zawodniczek z Rosji, Mołdawii, Białorusi i Polski, był Białostocki Klub Karate Kyokushin Kanku. Na Podlasie wybrali się także zawodnicy z Chełma. Waldemar Kozioł, trener Klubu Karate Kyokushin Kanku wystawił do zawodów pięciu reprezentantów.

- Doskonale zaprezentowali się Wojciech Kłodnicki (kategoria masters +35) i Fabian Nafalski (kat. roczników 2008/2009). Obaj wygrali swoje kategorie i stanęli na najwyższym stopniu podium – mówi zadowolony Kozioł, szkoleniowiec karateków z Kanku.

Na trzeciej pozycji uplasowali się Michał Jarmuszyński (kat. seniorów pierwszy krok) i Natalia Szopa(kat.  roczników 2004/2005).

- W tej samej kategorii co Natalia, walczyła również Patrycja Mielniczuk. Nie zdołała stanąć na podium, chociaż zabrakło naprawdę niewiele. Patrycja zajęła wysokie czwarte miejsce – dodaje Kozioł. - Dla naszych karateków był to ostatni start w sezonie. Pod koniec lipca wezmą udział w obozie sportowym, który odbędzie się w Janowie Lubelskim – dodaje.

Podczas turnieju w Białymstoku wspomniany Kozioł, a także Bartłomiej Zakrzewski i Krzysztof Kozioł z klubu Kanku wystąpili w roli sędziów.

TS
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe