Chełmskie duchy ustanowiły rekord Polski

  • 19.06.2017, 08:23 (aktualizacja 20.06.2017 09:01)
  • red
Chełmskie duchy ustanowiły rekord Polski
Pogoda nie dopisała, ale chełmskie dobre duchy nie zawiodły. Nie zrażone ulewnym deszczem, przyszły na pl. Łuczkowskiego, by ustanowić rekord Polski w liczbie osób przebranych za duchy. Od soboty wiąże się on z liczbą – 258.

Niemałe zdziwienie wywołały duchy jeżdżące w sobotę na rowerach w centrum miasta. W strugach deszczu Chełmska Grupa Rowerowa zainaugurowała imprezę pod hasłem "Chełm - miasto dobrych duchów". Zaledwie na kilkadziesiąt minut przestało lać się z nieba, by osoby przebrane za chełmskiego ducha Bielucha ustanowiły rekord Polski.

Mimo niesprzyjającej aury przyszły całe rodziny, więc na placu Łuczkowskiego zaroiło się od dużych duchów i małych duszków z Chełma, ale także sporo było przyjezdnych, m.in. w Białej Podlaskiej, Lublina, Krakowa, Wrocławia, Warszawy. Wszystkie cierpliwe czekały na wydanie werdyktu przez sędziego z Biura Rekordów. Kiedy ogłoszono, że zebrało się na placu 258 duchów i rekord Polski został ustanowiony, duchy krzyczały, wyły, piszczały, tańczyły, podskakiwały. Każdy okazał radość na swój duchowy sposób.

O relację na żywo zadbało Radio Bon Ton

 

- Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do rekordu i wspaniałej promocji naszego miasta w Polsce, wydarzenie relacjonowała bowiem ogólnopolska telewizja i stacje radiowe - mówi Wanda Jaroszczuk, prezes stowarzyszenia "Razem na Kresach", które rekord zainicjowało i zajęło się jego przeprowadzeniem. - Dziękuję wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły nas w organizacji imprezy pod hasłem "Chełm - miasto dobrych duchów", przede wszystkim Urzędowi Miasta Chełm, miejskim spółkom i instytucjom kultury. Szczególnie ciepłe słowa kieruję pod adresem zespołów, dzieci i młodzieży, które wystąpiły na scenie, mimo przejmującego chłodu i wlewającego się na scenę deszczu. Lista naszych współpracowników jest długa. Wszystkim naprawdę bardzo gorąco jeszcze raz dziękuję.

W organizację imprezy włączyła się także nasza redakcja i radio Bon Ton, które obchodziło 20-lecia działalności. Jubilat, wspierany hojnie przez sponsorów, zafundował mieszkańcom koncert gwiazdy wieczoru - Juli. Radiowcy poczęstowali też publiczność urodzinowym tortem. Jak widać na zdjęciach, wszystkim bardzo smakował.

 

O chełmskim rekordzie głośno było w ogólnopolskich mediach:

 

red
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe