Tempo czeka na decyzję związku

  • 7.06.2017, 10:24
  • TS
Tempo czeka na decyzję związku
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami działacze Uczniowskiego Klubu Sportowego Tempo Chełm złożyli do Polskiego Związku Piłki Siatkowej wniosek o przyznanie miejsca w II lidze. Decyzja ma zapaść pod koniec czerwca.

- Jeśli dostaniemy miejsce w II lidze, tak jak w zeszłym roku otrzymało je Iflo Kosmet-Hurt Biała Podlaska, będziemy bardzo zadowoleni i przystąpimy do rozgrywek. Jeśli natomiast związek zadecyduje inaczej, prawdopodobnie do III ligi seniorów już się nie zgłosimy – mówi Wojciech Miszczuk, szkoleniowiec, a jednocześnie sternik chełmskiego klubu.

Przez rundę zasadniczą niedawno zakończonego sezonu Tempo przebrnęło jak burza, wygrywając wszystkie pojedynki i pewnie awansując do dalszej fazy zmagań. Rozegrany w ostatni weekend kwietnia turniej półfinałowy w Kętach miał być przystankiem w kierunku II ligi, o którą podopieczni Miszczuka bezskutecznie walczą już od kilku lat. Niestety półfinały nie były szczęśliwe dla chełmian. Tempo po jednej wygranej (z Siatkarzem Staszów 3:0) i dwóch porażkach (z Klimą Błażowa i Kęczaninem Kęty 0:3) zajęło trzecie miejsce w turnieju, odpadając tym samym z dalszej rywalizacji.

Teraz czytane: Chełmianka w III Lidze!

- Kolejna, a zarazem ostatnia faza zmagań była na wyciągnięcie ręki. Zabrakło nam jednego zwycięstwa. Szkoda, bo Klima i Kęczanin w swoich turniejach finałowych zajęli pierwsze miejsca, wywalczając tym samym promocję do II ligi – tłumaczy Miszczuk. - Przed sezonem informowaliśmy, że jeśli nie uda nam się wywalczyć awansu na parkiecie, złożymy wniosek do Polskiego Związku Piłki Siatkowej o przyznanie nam miejsca w II lidze.

Turniej w Kętach pokazał, że jeśli Tempo chce z powodzeniem rywalizować na poziomie II ligi, musi wzmocnić kadrę.

- Jestem w kontakcie z kilkoma zawodnikami, którzy mogliby do nas przyjść. Niektórzy sami dzwonią i mówią, że są zainteresowani grą w naszym klubie, o ile dostaniemy miejsce w wyższej klasie rozgrywkowej. Na razie jest za wcześnie, aby podawać jakiekolwiek nazwiska. Musimy poczekać na ostateczną decyzję związku – mówi Miszczuk.

Jeśli Tempo otrzyma szansę na grę w II lidze, do zmiany na stanowisku trenera z pewnością nie dojdzie. Obecnie siatkarze z Chełma są w tzw. okresie roztrenowania. Do zawodów – mistrzostw województwa lubelskiego w siatkówce plażowej (odbędą się w dniach 10, 17 i 24 czerwca), przygotowują się z kolei grupy młodzieżowe Tempa. Dziewczęta będą rywalizowały na obiektach UMCS-u Lublin, natomiast chłopcy swoje turnieje rozegrają w Międzyrzeczu Podlaskim. Działacze chełmskiego klubu liczą w tym roku na medal Mistrzostw Polski. W ubiegłym roku na piątym miejscu w kraju w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Miliczu uplasowali się Mikołaj Miszczuk Mateusz Rzeźnik.

- W tym roku Mikołaj zagra w parze z Konradem Stopościńskim. Mateusz Rzeźnik przeszedł bowiem do kategorii juniora – dodaje sternik Tempa.

 

 

TS
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe