Wyróżnieni udziałem w programie

  • 6.06.2017, 13:16 (aktualizacja 06.06.2017 15:05)
  • (apm)
Wyróżnieni udziałem w programie
Zespół Szkół Zawodowych nr 5 w Chełmie jako jedna z trzech szkół w województwie lubelskim, od 17 lat prowadząca klasy wojskowe, została wyróżniona realizacją pilotażowego programu Ministerstwa Obrony Narodowej.

Projekt zakłada intensyfikację współpracy resortu obrony narodowej, by zapewnić standardy szkolenia zgodne ze stosowanymi w wojsku. Celem opracowanego programu jest zwiększenie zasobów przeszkolonych rezerw osobowych dla Sił Zbrojnych RP poprzez kompleksowe wsparcie procesu szkolenia wojskowego i proobronnego uczniów.

W obszarze wsparcia dla pełnoletniego absolwenta szkoły, uczestniczącego w programie pilotażowym, przewiduje się prawo do m.in.: odbycia skróconego, poligonowego szkolenia przygotowawczego dla ochotników, kończącego się złożeniem przysięgi wojskowej i przeniesieniem do rezerwy, pierwszeństwa w zakresie naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej oraz innych rodzajów służby wojskowej, przyjęcia na studia na preferencyjnych warunkach (dodatkowe punkty podczas procesu rekrutacji), stałych konsultacji (już w toku realizacji programu) przedstawicieli WKU w zakresie możliwości podjęcia służby adekwatnej do potrzeb Sił Zbrojnych i uwarunkowań kandydata. Program będzie realizowany w ramach eksperymentu pedagogicznego.

Oficjalna informacja o udziale szkoły w programie pilotażowym została ogłoszona przez Ministra Obrony Narodowej 1 czerwca br. podczas ogólnopolskiego pikniku proobronego klas mundurowych, który odbył się w ramach II Targów Proobronnych PRO DEFENCE 2017.

 

Zobacz też: CLA zahaczy o gminy?

Zobacz też: Lotnicze Depułtycze - poradnik piknikowy

(apm)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe