Żelazny bieg z rekordem

Żaden z mieszkańców naszego powiatu nie zajął miejsca w pierwszej trójce, ale i tak turniej był bardzo udany. Wzięła w nim udział rekordowa liczba zawodników.

Na listę startową triathlonu zapisało się 180 sportowców z całej Polski. 80 kolejnych osób było na tzw. liście oczekujących. Kilkoro zawodników ostatecznie nie dojechało na imprezę. Na starcie stanęły 162 osoby, ale to i tak o około 30 więcej niż w poprzednich edycjach.

Pierwszym etapem było przepłynięcie 750-metrowego odcinka wyznaczonego na Jeziorze Białym. Niektórym już po tym dystansie zabrakło sił do dalszej rywalizacji. Byli również tacy, których już na początku drugiego etapu (wyścig rowerowy) wyeliminowały usterki techniczne w jednośladach, na przykład przebita opona. Do pokonania było 20 km. Ostatnią konkurencją był bieg na dystansie 5 km.

W kategorii mężczyzn najlepszy czas uzyskał Jacek Tyczyński z Głogowa. Drugie miejsce zajął Konrad Zdun z Kalisza, trzecie zaś Daniel Juszkowiec z Warszawy. Natomiast w kategorii kobiet najlepiej w tym morderczym wyścigu poradziła sobie Magdalena Sudak. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Sudak. Obydwie są z Milanówka. Trzecia była Karolina Zygo z Lublina.