Z Włodawy prosto na Harvard

  • 2.06.2017, 14:20
  • TWA
Z Włodawy prosto na Harvard
Tomasz Dyśko – tegoroczny absolwent Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie znalazł się w gronie 30 finalistów konkursu "Droga na Harvard". Dzięki temu może zostać studentem tej renomowanej na całym świecie uczelni.

Była to już VII edycja konkursu, zorganizowana przez Stowarzyszenie Harvard Club of Poland z siedzibą w Warszawie. Jego celem jest promowanie wśród młodzieży idei studiowania na renomowanych uczelniach, w tym na Harvardzie. Do tegorocznej edycji wpłynęło ponad 1000 aplikacji. Jury po przeanalizowaniu wszystkich prac wybrało najlepszą trzydziestkę. Ich autorzy w nagrodę mogą podjąć studia na Harvardzie. Jednym ze szczęśliwców jest Tomasz Dyśko, absolwent klasy matematyczno-fizyczno-informatycznej z II LO we Włodawie.

- Tomasz, jako uczeń, wyróżniał się swoją postawą i zaangażowaniem, a także nieprzeciętną aktywnością. Znacznie wykraczał poza ramy obowiązków szkolnych. Wykazywał szerokie zainteresowanie naukami matematyczno-przyrodniczymi oraz informatyką. Był reprezentantem szkoły w licznych konkursach, olimpiadach przedmiotowych, turniejach sportowych oraz w projektach naukowych o zasięgu zarówno krajowym jak i międzynarodowym – opowiadają nauczyciele z modrzewiaka.

Na udział w konkursie, Dyśko zdecydował się po wizycie wiceprezydenta Stowarzyszenia Harvard Club of Poland i dyrektora konkursu "Droga na Harvard". Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące odwiedził on w kwietniu tego roku. Przekonywał młodzież, że marzenia o studiowaniu na najlepszych uczelniach na świecie zawsze mogą się spełnić. Tomasz Dyśko postanowił powalczyć o prawo studiowania na Harvardzie. Jemu się udało.

TWA
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Romek
Romek 3.06.2017, 19:13
Harvard pisze się przez v, nie przez w, jak byk na pierwszej stronie gazety! Ale to nie jedyny błąd - dzieki stronie 11 dowiedziałem sie, ze mamy gminę Łeśniowice. Czyja to wina? Dziennikarza czy korektora, bo chyba macie taką osobę ? Ciekawe artykuły macie, a ile tracicie przez błędy - przez byki!
Ewka
Ewka 3.06.2017, 00:01
Szacunek Panie Tomaszu. Młodzieży! Bierzcie przykład z tego człowieka, nie marnujcie sobie życia

Pozostałe