Z Włodawy prosto na Harvard

  • 2.06.2017, 14:20 (aktualizacja 08.12.2017 08:26)
  • TWA
Z Włodawy prosto na Harvard
Tomasz Dyśko – tegoroczny absolwent Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie znalazł się w gronie 30 finalistów konkursu "Droga na Harvard".

Była to już VII edycja konkursu, zorganizowana przez Stowarzyszenie Harvard Club of Poland z siedzibą w Warszawie. Jego celem jest promowanie wśród młodzieży idei studiowania na renomowanych uczelniach, w tym na Harvardzie. Do tegorocznej edycji wpłynęło ponad 1000 aplikacji. Jury po przeanalizowaniu wszystkich prac wybrało najlepszą trzydziestkę. Ich autorzy w nagrodę odbyć wycieczkę na Harvard. Jednym z nich jest Tomasz Dyśko, absolwent klasy matematyczno-fizyczno-informatycznej z II LO we Włodawie.

- Tomasz, jako uczeń, wyróżniał się swoją postawą i zaangażowaniem, a także nieprzeciętną aktywnością. Znacznie wykraczał poza ramy obowiązków szkolnych. Wykazywał szerokie zainteresowanie naukami matematyczno-przyrodniczymi oraz informatyką. Był reprezentantem szkoły w licznych konkursach, olimpiadach przedmiotowych, turniejach sportowych oraz w projektach naukowych o zasięgu zarówno krajowym jak i międzynarodowym – opowiadają nauczyciele z modrzewiaka.

Na udział w konkursie, Dyśko zdecydował się po wizycie wiceprezydenta Stowarzyszenia Harvard Club of Poland i dyrektora konkursu "Droga na Harvard". Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące odwiedził on w kwietniu tego roku. Przekonywał młodzież, że marzenia o studiowaniu na najlepszych uczelniach na świecie zawsze mogą się spełnić. Tomasz Dyśko postanowił powalczyć o prawo studiowania na Harvardzie.

TWA
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tomasz Dyśko
Tomasz Dyśko 7.11.2017, 15:52
Niestety zasady konkursu były inne i nie dostałem się na Harvard tylko byłem laureatem konkursu w którym można było wygrać wycieczkę na Harvard, niestety nikt nie reaguje na moje maile z prośbą o korektę!
redakcja
redakcja 13.11.2017, 08:45
Korekta naniesiona
Romek
Romek 3.06.2017, 19:13
Harvard pisze się przez v, nie przez w, jak byk na pierwszej stronie gazety! Ale to nie jedyny błąd - dzieki stronie 11 dowiedziałem sie, ze mamy gminę Łeśniowice. Czyja to wina? Dziennikarza czy korektora, bo chyba macie taką osobę ? Ciekawe artykuły macie, a ile tracicie przez błędy - przez byki!
Ewka
Ewka 3.06.2017, 00:01
Szacunek Panie Tomaszu. Młodzieży! Bierzcie przykład z tego człowieka, nie marnujcie sobie życia

Pozostałe