Nasi w morderczym biegu

II edycja biegu Extreme Power Run przyciągnęła prawie 200 biegaczy z całej Polski oraz zza wschodniej granicy. Wśród nich trasę pokonała również grupa ze Stowarzyszenia Clipeus Arma, która drużynowo zajęła wysoką lokatę.

Autor: Justyna Kraszczyńska

Extreme Power Run, bieg z przeszkodami na 6 km, który w sobotę (13 maja) odbył się w Woskrzenicach Dużych, był wyzwaniem nawet dla doświadczonych biegaczy. Bez większych trudności do mety udało się dobiec czwórce reprezentantów ze Stowarzyszenia Clipeus Arma. 18. miejsce zajął Marek Heniborg (33 minuty 27 sekund), 19. Adam Derkacz (33 minuty 28 sekund), 87. Łukasz Kufel (40 minut 25 sekund) i 88. Tomasz Derkacz (40 minut 26 sekund). Drużynowo natomiast uplasowali się na 4. miejscu z łącznym czasem 2 godziny 27 minut i 46 sekund. Na trasie musieli zmierzyć się z naturalnymi i sztucznymi przeszkodami, w tym ścianami, tunelami i rowami z wodą.

Udany Extreme Power Run przyniósł również kilka pomysłów na urozmaicenie przeszkód na trasie IV edycji Nadbużańskiego Biegu Pod Prąd, który odbędzie się w Dorohusku 3 września. Przygotowania już się rozpoczęły.