Najmłodsi prezentowali swoje talenty

  • 22.05.2017, 13:13 (aktualizacja 26.05.2017 10:03)
  • DOR
Najmłodsi prezentowali swoje talenty
Przez dwa dni (18 i 19 maja) dzieci z chełmskich przedszkoli prezentowały swoje umiejętności w ramach V edycji Festiwalu Przedszkolnych Talentów i IV Festiwalu Klubów Młodych Odkrywców.

Pierwszego dnia przedszkolaki wystąpiły w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie w ramach Festiwalu Przedszkolnych Talentów. Natomiast drugiego dnia odbywały się warsztaty oraz pokazy na terenie Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Depułtyczach Królewskich, a związane były z Festiwalem Klubów Młodych Odkrywców Polski Wschodniej.

– Ideą naszych festiwalowych spotkań jest promowanie dzieci obdarzonych szczególnymi umiejętnościami: wokalnymi, tanecznymi, aktorskimi, plastycznymi, konstruktorskimi, modelarskimi. Mottem tegorocznego festiwalu są słowa Leonarda da Vinci "Wielka miłość rodzi się z poznania przedmiotu miłowanego". Każde dziecko jest "małym Leonardem". Marzy, aby w jego życiu zadziały się rzeczy wielkie, nieprzeciętne, a jego dziecięce marzenia urzeczywistniły się. Przedszkolaki prezentują na scenie, kim chciałyby zostać i co robić w dorosłym życiu – mówi Teresa Błaszczuk, dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 8 w Chełmie, które jest organizatorem imprezy.

19 maja na Festiwal Klubów Młodych Odkrywców Polski Wschodniej przybyli m.in. reprezentanci klubów z Huszlewa (woj. mazowieckie), Witulina (woj. lubelskie), Zambrowa (woj. podlaskie), a ponadto z Krasnegostawu i Siennicy Nadolnej. Po raz pierwszy w festiwalu uczestniczyły kluby z chełmskich przedszkoli: nr 5, nr 6, nr 8, nr 10, nr 11, nr 12. Kluby te tworzą sieć i działają pod patronatem Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczestnicy wzięli udział w pokazach chemicznych, technicznych i lotniczych oraz modelarni działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie. Można było też obejrzeć wyposażenie CSI.

DOR
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe