Nowy singiel od Kholmu

  • 19.05.2017, 15:25 (aktualizacja 19.05.2017 15:48)
  • MP
Nowy singiel od Kholmu
Do sieci trafił nowy utwór pochodzącej z Chełma metalowej grupy Kholm. "Piekło zwane Ziemią" to kolejna zapowiedź zbliżającego się debiutanckiego albumu.

Autorem tekstu do "Piekło zwane Ziemią" jest wokalista i gitarzysta Mikołaj "Krzaq" Krzaczek:

- W utworze podmiot liryczny zwraca się w kierunku Boga, pytając, czy widzi On, co się dzieje w naszym świecie. Tym samym, pojawiają się wątpliwości, czy Bóg naprawdę istnieje, jeśli pozwala, by na Ziemi nadal trwały wojny i morderstwa, czyli właśnie te tytułowe Piekło.

Utwór "Piekło zwane Ziemią" wpisuje się w całość płyty, która jest albumem koncepcyjnym. Muzycy z Kholmu skupiają się w nim nad sensem egzystencji, w kompozycjach skupiając się na osobistych przemyśleniach nad istnieniem człowieka, mentalności, filozofii, przeciwnościach losu oraz przenikaniu się dobra i zła. Dokładają do tego ciężkie brzmienia, inspirowane zespołami grającymi melodic death metal, a wśród nich Trivium czy In Flames.

O Kholmie pisaliśmy również z okazji premiery klipu do kolejnego numery z "Efemerydy", zatytułowanego "Prometeusz": TUTAJ

 

Debiutancki album grupy Kholm, zatytułowany "Efemeryda", jest już prawie ukończony. Na dopracowanie teksu czeka jeszcze tylko jeden utwór.

Grupa Kholm była również gościem Marcina Petruka w audycji Wieczorna ROCKosfera w Radiu Bon Ton. Rozmowy możecie posłuchać tutaj:

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe