Gra miejska śladami wojny w Krasnymstawie

  • 19.05.2017, 14:07
  • GD
Gra miejska śladami wojny w Krasnymstawie http://www.lotkrasnystaw.pl/
Jakie miejsca w mieście związane są z II wojną światową? Krasnostawskie ciekawostki i łamigłówki historyczne będą odkrywać i odgadywać uczestnicy kolejnej gry miejskiej. Udział w zabawie może wziąć każdy zainteresowany. Wkrótce kończy się rekrutacja.

Lokalna Organizacja Turystyczna "Krasnystaw - Wrota Roztocza" zaprasza do wzięcia udziału w atrakcyjnej grze miejskiej "Krasnystaw w czasie II Wojny Światowej", którą zaplanowano na sobotę, 27 maja. Zmagania rozpoczną się przy Dworku Starościńskim w Krasnymstawie, a zakończą w Krasnostawskim Domu Kultury.

- Gra miejska skierowana jest do 2-osobowych drużyn i ma na celu przybliżenie mieszkańcom nieco ukrytych, ale niezwykle fascynujących miejsc Krasnegostawu. Pragniemy udowodnić, jak wielką radość może dawać poznawanie własnego miasta, odkrywanie jego tajemnic i zgłębianie jego historii - mówi Ireneusz Król, prezes LOT "Krasnystaw - Wrota Roztocza".

W grze może wziąć udział każdy chętny bez żadnych ograniczeń wiekowych. Wystarczy stworzyć dwuosobową drużynę złożoną z uczniów, przyjaciół czy członków rodziny, pobrać i wypełnić kartę zgłoszeniową ze strony internetowej www.lotkrasnystaw.pl oraz przesłać na wskazany adres mailowy: info@lotkrasnystaw.pl. Rekrutacja prowadzona jest do 24 maja.

Na uczestników czekać będzie: rozwiązywanie łamigłówek, zagadek historycznych, dzielenie się wiedzą na temat Krasnegostawu oraz zadania zręcznościowe. Zadania te będą zróżnicowane pod względem trudności. Przewidziane są ciekawe nagrody dla 3 najlepszych drużyn oraz nagrody pocieszenia dla wszystkich uczestników zabawy. Specjalna nagroda czeka również dla najlepszej drużyny ze szkoły podstawowej.

W dniu gry miejskiej uczestnicy stawiają się o godz. 10.30 przy Dworku Starościańskim, gdzie znajdować się będzie punkt startowy. Gracze będą prowadzeni przez miejsca związane z historią miasta, zdobywając kolejne punkty za wykonywanie poszczególnych zadań.

Gra miejska jest organizowana przez Lokalną Organizację Turystyczną "Krasnystaw - Wrota Roztocza" w ramach zadania publicznego pod nazwą "Krasnystaw w czasie II Wojny Światowej" współfinansowanego z budżetu miasta. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: burmistrz Hanna Mazurkiewicz oraz wójt gminy Krasnystaw Janusz Korczyński.

- Specjalne podziękowanie za okazaną pomoc w przygotowaniach kierujemy do: Banku Spółdzielczego w Krasnymstawie, Nadleśnictwa Krasnystaw, Lokalnej Grupy Działania "Krasnystaw PLUS" oraz Krasnostawskiego Domu Kultury - kwituje Ireneusz Król.

GD
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe