Mieszkańcy sadzą drzewa

  • 19.05.2017, 11:43
  • DBEZ
Mieszkańcy sadzą drzewa
Na terenie gminy Chełm posadzono w ostatnim czasie ponad kilka tysięcy drzew. Wszystko dzięki włączeniu się w ogólnopolską akcję prowadzoną przez Lasy Państwowe "1000 drzew na minutę".

Nadleśnictwo Chełm od początku kwietnia br. zachęcało do sadzenia drzew i zapraszało różne instytucje, dzieci i młodzież do udziału w akcji.

Sadzenie drzew odbywało się głównie na terenie lasów. Jednak w ostatnim czasie otrzymywaliśmy wiele sygnałów od osób zaniepokojonych tzw. masową wycinką drzew, związaną z nowelizacją ustawy o ochronie przyrody. Mimo że wspomniana ustawa nie dotyczy gruntów leśnych, a pozyskanie drewna oraz inne prace z zakresu gospodarki leśnej oparte są na ustawie o lasach, postanowiliśmy rozszerzyć akcję "1000 drzew na minutę" o współpracę z lokalnym samorządem. Jesteśmy przekonani, że takie wspólne działania edukacyjne znacznie przyczynią się do zwiększenia ilości drzew nie tylko w lesie – mówi Mateusz Kliszcz z Nadleśnictwa Chełm.

W akcję włączyli się sołtysi wsi i radni gminy Chełm, którzy rozprowadzili drzewka wśród mieszkańców. Ostatnio nasadzenia wykonano nad Zalewem Żółtańce.

Gmina Chełm od wielu lat regularnie sadzi drzewa na swoich terenach. Najlepszym przykładem jest teren wokół zalewu Żółtańce i w Stawie, gdzie z roku na rok ich przybywa.

DBEZ
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe