Wierzbica ponownie w czołówce sportowców

Znakomity wynik osiągnęli reprezentanci Wierzbicy w rozegranych w ich miejscowości XVII Wojewódzkich Igrzyskach Rekreacyjno-Sportowych Ludowych Zespołów Sportowych. Drużyna gospodarzy uplasowała się na wysokim drugim miejscu w klasyfikacji gmin.

egoroczne XVII Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno-Sportowe LZS w Wierzbicy, które odbyły się w ostatnią niedzielę lipca, połączone były z Letnimi Igrzyskami Seniorów oraz zawodami Młodzieżowych Zastępów Pożarniczych województwa lubelskiego. W tegorocznej rywalizacji uczestniczyli reprezentanci 45 gmin i 15 powiatów, natomiast w Letnich Igrzyskach Seniorów wzięli udział reprezentanci 12 powiatów.

- Łącznie naszą gminę odwiedziło ponad 1000 osób. Atmosfera podczas zmagań była niesamowita. Po raz kolejny naszym reprezentantom udało się wywalczyć czołowe miejsca. Rozdaliśmy 98 pucharów i 45 kompletów medali – mówi Andrzej Chrząstowski, wójt gminy Wierzbica.

Mieszkańcy Wierzbicy stawali na podium zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i drużynowych. W konkursie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym złoty medal wywalczyła Justyna Bakaj, a na trzecim miejscu uplasowała się Aneta Radziszewska. Trzecią lokatę i brązowe krążki w rzucie lotką do tarczy zdobyli: Paweł Małocha i Adrianna Machulska. Medal srebrnego koloru w tej samej konkurencji wywalczyła również reprezentantka gminy Leśniowice, Paulina Godlewska.

W konkurencjach drużynowych reprezentanci Wierzbicy dwukrotnie zajmowali drugie miejsce (w siatkówce kobiet i w zawodach sportowo-pożarniczych mężczyzn), a także dwukrotnie plasowali się na najniższym stopniu podium (w trójboju kobiet oraz w zawodach sportowo-pożarniczych kobiet). Czołowe lokaty w konkurencjach drużynowych zajmowali także reprezentanci Włodawy i Krasnegostawu. Ci pierwsi uplasowali się na drugim miejscu w czwórboju władz samorządowych (powiatów), z kolei w piłkarskich zmaganiach mężczyzn zostali sklasyfikowani na trzeciej pozycji. Zawodniczki z Krasnegostawu triumfowały w turnieju koszykówki oraz zajęły trzecie miejsce w rywalizacji nad siatką.

Klasyfikacja końcowa gmin: 1. Sitno (powiat Zamość) – 221,5 pkt, 2. Wierzbica (Chełm) – 204,5 pkt, 3. Rachanie (Tomaszów Lubelski) – 200 pkt; klasyfikacja końcowa powiatów: 1. Tomaszów Lubelski – 672,5 pkt, 2. Zamość – 441,5 pkt, 3. Chełm 385 pkt.

Letnie Igrzyska Seniorów (klasyfikacja generalna powiatów): 1. Ryki, 2. Tomaszów Lubelski, 3. Świdnik. Wyniki poszczególnych konkurencji: siatkówka kobiet: 1. Ryki, 2. Świdnik, 3. Włodawa; siatkówka mężczyzn: 1. Świdnik, 2. Tomaszów Lubelski, 3. Ryki; trójbój kobiet: 1. Świdnik, 2. Ryki, 3. Chełm; trójbój mężczyzn: 1. Ryki, 2. Łęczna, 3. Zamość; hulajnoga: 1. Tomaszów, 2. Ryki, 3. Włodawa; tor rowerowy: 1. Włodawa, 2. Tomaszów, 3. Chełm; strzały na bramkę: 1. Tomaszów, 2. Ryki, 3. Świdnik; narty integracyjne: 1. Tomaszów, 2. Ryki, 3. Włodawa; rzuty do kosza: 1. Parczew, 2. Ryki, 3. ex aequo: Tomaszów i Świdnik; rzut podkową: 1. Parczew, 2. Zamość, 3. Świdnik; piłka nożna mężczyzn: 1. Tomaszów, 2. Ryki, 3. Łęczna.

Organizatorem tegorocznego święta sportu w Wierzbicy byli: Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Lublinie, Urząd Marszałkowski w Lublinie, Starostwo Powiatowe w Chełmie, Urząd Gminy Wierzbica, Komenda Miejska Policji w Chełmie, Komenda Miejska PSP w Chełmie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie, Ochotnicza Straż Pożarna w Wierzbicy oraz Gminny Klub Sportowy Ogniwo Wierzbica.