Przeciąganie liny z wykonawcami

  • 19.05.2017, 10:05 (aktualizacja 19.05.2017 11:32)
  • DBEZ
Przeciąganie liny z wykonawcami
Po raz czwarty starosta chełmski unieważnił przetarg na przebudowę drogi powiatowej na terenie gmin Chełm i Kamień. Przeznaczył na nią 6 mln 300 tys. zł, ale wszystkie oferty firm przewyższyły tę kwotę. Jak długo potrwa próba sił powiatu z wykonawcami...?

Powiat chełmski  dysponuje dofinansowaniem wniosku na rozbudowę drogi powiatowej Strachosław – Mołodutyn – Rożdżałów oraz  Ignatów – Kamień. Inwestycja ma powstać w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019, tzw. schetynówek, które budowane mają być w partnerstwie z gminami Chełm i Kamień. Drogowcy mogliby już wylewać asfalt, ale nie mogą się dogadać w kwestii ceny.

Kosztorys inwestycji opiewa na kwotę 7 mln 800 tys. zł. Starosta uznał jednak, że może na nią przeznaczyć jedyne 6 mln 300 tys. zł. Po raz kolejny nie spotkał się z wykonawcami w połowie drogi. Poprzednio składane oferty były na ponad 9 mln zł. Tym razem konsorcjum firm: Lider - Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Włodawa Spółka z o.o. z siedzibą w Strupinie Dużym zeszło do kwoty 8 milionów 933 tys. zł.

-  Tak długo będziemy ogłaszali przetargi, aż znajdziemy wykonawcę, który spełni nasze oczekiwania. Trzeba zachować spokój i zaufać staroście - mówi Piotr Deniszczuk, starosta chełmski.

Przed ponad tygodniem służby starosty dokonały analizy cen asfaltu i ropy. Z ich rozpoznania wynikało, że firmy budowlane zawyżają swoje ceny i być może próbują nadrobić straty związane ze zleceniami wykonywanymi w ubiegłym roku, gdy niespodziewanie asfalt zaczął drożeć. Niewiele przedsiębiorstw miało wówczas zakontraktowane dostawy materiałów. Płaciły więc wyższe ceny, niekiedy realizując podpisane wcześniej umowy ze stratą.

 

Zobacz też: Zabrakło na remont chodnika

DBEZ
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe