Najlepsi ratownicy zjadą do Chełma

  • 16.05.2017, 12:30 (aktualizacja 18.05.2017 12:18)
  • AN
Najlepsi ratownicy zjadą do Chełma
Stacja Ratownictwa Medycznego w Chełmie – SP ZOZ jest organizatorem VIII Otwartych Mistrzostw Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym. To nie lada wyzwanie dla chełmskich ratowników, ale - jak zapewniają - dadzą radę. Impreza rozpocznie się 31 maja.

- Do Chełma przyjedzie ponad 20 zespołów ratownictwa medycznego z całej Polski. Wraz z zespołami przybędą zaproszeni goście z instytucji medycznych, jednostek współpracujących oraz dysponenci zespołów ratownictwa medycznego z całego kraju. Gościć też będziemy zespół z Ukrainy - informuje dyrektor stacji Tomasz Kazimierczak. - Symulowane konkurencje rozegrane zostaną w Chełmie w warunkach przypominających sytuacje zagrożenia życia, z jakimi ratownicy spotykają się na co dzień. Chcąc promować ratownictwo medyczne, umożliwimy społeczeństwu obserwację rozgrywanych konkurencji.

Konkurencje medyczne w ramach VIII Otwartych Mistrzostw Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym – Chełm 2017 to nie wszystko, do czego przygotowuje się stacja. W ramach mistrzostw, 1 czerwca w godzinach 9-16 na Placu Łuczkowskiego w Chełmie odbędzie się piknik medyczny, zorganizowany wspólnie z Urzędem Miasta Chełm.

Komandor mistrzostw Anetta Szepel informuje, że podczas pikniku mieszkańcy będą mogli zbadać sobie poziom cukru, cholesterolu, ciśnienia tętniczego. Ratownicy medyczni poprowadzą naukę udzielania pierwszej pomocy oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Słuchacze Medycznego Studium Zawodowego, współorganizatorzy pikniku, z okazji Dnia Dziecka przygotowali ciekawe atrakcje dla dzieci – malowanie tatuaży henną, makijaż twarzy i paznokci, nauka mycia zębów, malowanki na szkle oraz inne gry i zabawy. Studenci PWSZ z wydziału pielęgniarstwa przeprowadzą promocję zdrowia poprzez edukację z zakresu prawidłowego stylu życia czy samobadanie piersi.

- Także jedna z konkurencji mistrzostw odbędzie się na placu Łuczkowskiego. Zachęcamy mieszkańców zarówno do uczestnictwa w pikniku, jak i obserwacji naszych zmagań – dodaje pani komandor.

Taka impreza daje możliwość integracji środowiska ratowniczego zarówno z regionu lubelskiego, jak i z terenu całego kraju oraz przybliża społeczeństwu ich codzienną pracę. Dla członków zespołów wyjazdowych to doskonała okazja do wykazania się wiedzą zarówno praktyczną, jak i teoretyczną.

Zakończenie mistrzostw odbędzie się w piątek, 2 czerwca. Dyrektor Tomasz Kazimierczak zaprasza mieszkańców miasta do udziału w uroczystej ceremonii. Wręczenie nagród dla zwycięskich zespołów odbędzie się około godziny 11 na Placu Łuczkowskiego. Chwilę wcześniej ulicami naszego miasta przejedzie uroczysta parada ambulansów.

- Na tę atrakcję serdecznie zapraszam, zwłaszcza małych mieszkańców, którzy uwielbiają oglądać karetki na sygnale – dodaje dyrektor.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują Super Tydzień Chełmski i radio Bon Ton.

Zobacz też: Znów otworzą granicę w Zbereżu

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe