Starostwo szczepi trzylatki

  • 16.05.2017, 15:18 (aktualizacja 18.05.2017 12:19)
  • DBEZ
Starostwo szczepi trzylatki
Wzorem lat ubiegłych powiat chełmski dofinansowuje szczepionki przeciw pneumokokom. Mogą z nich skorzystać dzieci, które urodziły się w 2014 roku.

Rodzice zameldowani na terenie powiatu chełmskiego, zainteresowani szczepieniami swoich dzieci, mogą się już zgłaszać do swoich urzędów gmin. Każda z gmin, w zależności od liczby dzieci, ma przyznaną określoną liczbę miejsc umożliwiających wzięcie udziału w programie profilaktyki zakażeń pneumokokowych. Do rozdysponowania jest w sumie 220 bezpłatnych szczepionek.

- Przesłaliśmy do gmin pisma z informacją o programie. Gminne ośrodki pomocy społecznej będą typowały dzieci - mówi Renata Nowosad z wydziału edukacji, kultury, sportu i spraw społecznych w chełmskim starostwie powiatowym.

Program realizuje Miejski Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej. Tam będą szczepione maluchy. Jedna szczepionka kosztuje ok. 250 zł i należy do niej doliczyć koszty obsługi personelu medycznego. W całości jest to refundowane z budżetu powiatu chełmskiego, więc rodzice dzieci nie ponoszą żadnych kosztów. Program powinien się zakończyć w październiku.

Zobacz też: Pomóż chełmskim duchom w biciu rekordu!

DBEZ
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe