Najsprawniejszy Zakład Karny

  • 16.05.2017, 09:49 (aktualizacja 18.05.2017 12:13)
  • TS
Najsprawniejszy Zakład Karny
Jedenaście drużyn, reprezentujących włodawskie zakłady pracy oraz inne instytucje, wzięło udział w zorganizowanym po raz pierwszy w tym mieście Turnieju Sprawnościowym z okazji Dnia Flagi. Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz Wiesław Muszyński. W zmaganiach nie zabrakło emocji, dobrej zabawy i sporej dawki śmiechu.

W rywalizacji, która odbyła się na Orliku przy MOSiR-ze, uczestniczyli przedstawiciele: urzędu miasta, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Zakładu Karnego, Zespołu Szkół Zawodowych i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie, Straży Granicznej, Włodawskiego Domu Kultury, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Szkoły Podstawowej nr 3, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, Nadleśnictwa Włodawa i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Każdą drużynę reprezentowały cztery osoby: dwie kobiety i dwaj mężczyźni. Mieli oni do pokonania, specjalnie przygotowany przez pracowników MOSiR-u, tor składający się z czternastu przeszkód. Były m.in.: slalom między pachołkami, przewroty na materacu, rzuty piłką lekarską, slalom rowerem, skoki w worku, skoki przez skrzynię i opony czy bieg w płetwach. Rywalizacja trwała blisko trzy godziny. Drużyny dopingowane i zagrzewane do walki przez swoich "szefów" bawiły się doskonale. Najlepszych i najgłośniejszych kibiców miała reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, która uplasowała się na czwartej pozycji z czasem 5:33,55 sek.

W zmaganiach najlepsi okazali się przedstawiciele Zakładu Karnego, którzy ukończyli tor w czasie 4:59,36 sek. Drugie miejsce zajęli reprezentanci MOSiR-u (czas: 5:13,40 sek.), a trzecie drużyna ZOZ Włodawa (5:25,99 sek.).

Organizatorzy zmagań nagrodzili nie tylko najlepsze zespoły, ale także zawodników, którzy uzyskali najlepsze czasy. W kategorii kobiet bezkonkurencyjna była reprezentantka MOSiR-u Marta Brzezińska. Pokonała ona tor w czasie 1:00,15 sek. Drugą lokatę zajęła Joanna Szymańska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (czas: 1:15,40 sek.), a trzecią Edyta Tomaszewska-Winniczuk z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej (czas: 1:19,69 sek.). Wśród mężczyzn najszybszy był Michał Anisiewicz z Zakładu Karnego (58,87 sek.). Na drugim miejscu uplasował się Mateusz Pruszkowski z Nadleśnictwa (1:02,06 sek.), a trzeci był Daniel Polak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (1:03,33 sek.).

Zobacz też: Chełmianka z Pucharem Polski

 

TS

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe