Oszukują na jubileusz!

  • 16.05.2017, 08:23 (aktualizacja 18.05.2017 12:05)
  • AN
Oszukują na jubileusz! google maps
Ktoś podszywa się pod społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 w Chełmie i wyłudza datki. Oszuści wykorzystują fakt, że placówka obchodzi w tym roku jubileusz i poszukuje sponsorów uroczystości.

W związku z jubileuszem Czwórka wielokrotnie zwracała się do chełmskich firm z prośbą o wsparcie finansowe. Sęk w tym, że nigdy nie wystawiała żadnych faktur na konkretne kwoty, a jedynie w pismach wskazywała numer konta rady rodziców, na który można wpłacać datki.

- Od pewnego czasu docierają do nas sygnały o tym, że w firmach, ale też u osób prywatnych pojawiają się kurierzy z fakturą do zapłaty, niby na rzecz naszej szkoły - tłumaczy Barbara Anchimowicz, dyrektor SP nr 4.

Jak widać, oszuści szybko zwietrzyli łatwy sposób na wzbogacenie się. Dzwonią do swoich ofiar, proszą o pieniądze na szkołę, a następnie przysyłają kuriera z fakturą.

- Kurier przywozi fakturę, pobiera pieniądze i na tym sprawa się kończy - tłumaczy Anchimowicz. - Ale nie jest to zbiórka na naszą szkołę. Ktoś, kto tak mówi, zwyczajnie kłamie i jest oszustem. Dlatego apeluję do wszystkich, którzy otrzymają telefon z prośbą o wsparcie, aby nie wpłacali żadnych pieniędzy za faktury. To nie my je wystawiamy.

O tym, że ktoś podszywa się pod społeczność szkoły, powiadomiona została już policja. Funkcjonariusze prowadzą postępowanie w tej sprawie.

Zobacz też: Druga ofiara tragedii na przejeździe

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe