Uwaga! Nadchodzą roboty drogowe

  • 16.05.2017, 09:00 (aktualizacja 18.05.2017 12:11)
  • AN
Uwaga! Nadchodzą roboty drogowe
Miasto bierze się za remonty dróg i chodników, co wiąże się z utrudnieniami w ruchu. Kierowy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ale jak zapewniają urzędnicy cierpliwość zostanie nagrodzona - dobrymi drogami.

- ZDM sukcesywnie ogłasza nowe przetargi i podpisuje umowy z wykonawcami. Trzeba przy tym przyznać, że ostatnich kilkanaście tygodni cała uwaga skupiona była na skomplikowanych procedurach dotyczących, największej od kilkudziesięciu lat inwestycji drogowej, modernizacji miejskiego odcinka S12 – mówi prezydent Agata Fisz. – Mam nadzieję, że już niedługo będzie możliwe podpisanie umowy z wykonawcą, który niezwłocznie przystąpi do opracowywania dokumentacji technicznej.

W tym roku, oprócz kosztujących miliony złotych zadań drogowych, miasto zaplanowało również kilkadziesiąt nieco mniejszych inwestycji. Niedługo ma się rozpocząć przebudowa ul. ks. Mrozka, gdzie przy poszerzonej drodze powstanie nowy parking dla 44 pojazdów, oraz budowa drogi, będącej odnogą ul. Synów Pułku na os. Zachód. Zakres prac obejmuje budowę nowej nawierzchni, parkingów i chodników. Poważniejsze przebudowy dotyczą również innych ulic. Kilka dni temu ogłoszone zostały przetargi na ul. Bogdanowicza, Stephensona i Wiejską.

Z tegorocznego budżetu Chełma zastanie zrealizowanych kilkadziesiąt zadań związanych z budową i przebudową chodników. Pierwsze zostały już zakończone. Kolejne, jak np. chodnik wzdłuż ul. Wygon, są obecnie w trakcie realizacji. 

W czerwcu powinna zakończyć się natomiast budowa pawilonu biurowo-szatniowego przy chełmskim stadionie. Od kilku tygodni trwają już prace modernizacyjne basenu przy ZSO nr 8. Kolejne zadania, w tym modernizacja parkingu przy SP nr 11, modernizacja boiska przy SP nr 4 czy przebudowa drogi wewnętrznej w rejonie al. Piłsudskiego, są obecnie na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Oznacza to, że ich realizacja rozpocznie się raczej w drugiej połowie tego roku. Projekty techniczne powstają także dla potrzeb rozbudowy oświetlenia ulicznego. W tym roku nowe latarnie stanąć mają przy co najmniej kilku ulicach.

- To tylko część zaplanowanych inwestycji, przy czym lista przyjętych w budżecie zadań może ulegać zmianie. Zależy to od rozstrzygnięć przetargów i oferowanych przez wykonawców cen. Cały czas czekamy także na wyniki kolejnych naborów na dofinansowanie inwestycji – dodaje prezydent Fisz.

Oficjalna decyzja dotycząca jednej z nich powinna dotrzeć do urzędu w najbliższych dniach. Chodzi o modernizację ul. Hrubieszowskiej, o co chełmscy urzędnicy starali się w ramach tzw. rezerwy subwencji ogólnej. Jak twierdzą władze Chełma, szanse są duże, gdyż miasto od kilku już lat co roku pozyskuje z tego źródła środki na remonty dróg. Jeśli decyzja będzie pozytywna, prace na ul. Hrubieszowskiej rozpoczną się najpewniej tego lata.

Zobacz też: Nowe rondo! Chełmienie niezadowoleni

Zobacz też: Autokar spłonął w jednej chwili

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe