Puchar Polski dla Chełmianki

Po raz trzeci piłkarze Chełmianki Chełm wywalczyli Puchar Polski na szczeblu okręgowym. W środę w finałowym starciu rozegranym w Rożdżałowie podopieczni Artura Bożyka pokonali Kłos Gminę Chełm 3:0.

Zdecydowanym faworytem środowego pojedynku była drużyna Chełmianki, która w ostatnich dwóch latach wygrywała Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim i rywalizowała w centralnym etapie tych rozgrywek. Niespodzianki nie było. Podopieczni Artura Bożyka byli zdecydowanie lepsi od piłkarzy Marka Tarnowskiego. Pokazali dużo wyższą jakość i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Wynik spotkania otworzył w 22. minucieMateusz  Kompanicki, który otrzymał dobre podanie od Huberta Kotowicza i strzałem z kilku metrów pokonał Bartłomieja Porzyca. Po raz pierwszy Kłos zagroził Chełmiance w 36. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzał głową oddał Łukasz Drzewicki, były gracz biało-zielonych. Piłka poszybowała jednak nad poprzeczką.

Pod koniec pierwszej połowy goście jeszcze raz zaskoczyli zespół gospodarzy. Po szybko rozegranym rzucie wolnym, w dogodnej sytuacji znalazł się Michał Budzyński i pomimo interwencji obrońców Kłosa, trafił do siatki.

Niedługo po zmianie stron Chełmianka zdobyła trzeciego gola, przesądzającym tym samym o losach środowego pojedynku. Kłos nie był się już w stanie podnieść. Przy prowadzeniu 3:0 trener Bożyk dokonał aż sześć zmian w składzie swojego zespołu, dając odpocząć niektórym zawodnikom przed kolejnymi meczami ligowymi. W 85. minucie dobrą okazję na honorowe trafienie zmarnował Grzegorz Kimel. Po błędzie Łukasza Kijańczuka, zawodnik Kłosa oddał strzał z dalszej odległości, ale zmierzającą do bramki piłkę sprzed linii bramkowej wybił jeden z defensorów drużyny gości.

Najlepszym zawodnikiem środowego starcia został Jakub Niewęgłowski, który w nagrodę otrzymał "złotego buta". Oba zespoły otrzymały również puchary, medale oraz piłki, które wręczali Anatol Obuch, prezes Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej i Waldemar Wójcik, członek zarządu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Drużyna Artura Bożyka otrzymała także nagrodę finansową w wysokości 1000 zł.

Chełmianka po raz trzeci z rzędu wygrała Puchar Polski na szczeblu okręgowym i będzie reprezentowała nasz region na szczeblu wojewódzkim. W półfinale tego etapu zmagań biało-zieloni zmierzą się ze zwycięzcą finału zamojskiego (Tomasovia Tomaszów Lubelski – Hetman Zamość), bialskiego (Podlasie Biała Podlaska – Lutnia Piszczac/Orlęta Radzyń Podlaski) bądź lubelskiego (Motor Lublin – Lublinianka Lublin). O tym na kogo popadnie drużyna Bożyka, zadecyduje losowanie.

Kłos Gmina Chełm – Chełmianka Chełm 0:3 (0:2)

Bramki: Kompanicki 22`, Budzyński 45+1`, Budzyński 51`.

Kłos: Porzyc – Poznański (46 Ciechoński), Kowalski, Siatka (71 Wojtal), Omelko, Wyrostek, Huk (57 Świderski), Bala, P. Gierczak (80 Bożek), Chmiel (71 Kimel), Drzewicki (57 Wałczyk).

Chełmianka: Drzewiecki (55 Kijańczuk) – Krupski (55 Jodłowski), Niewęgłowski, Kwiatkowski (55 Krzyżak), Wołos, Uliczny, Kobiałka, Kotowicz (46 Chariasz), Budzyński (55 Greguła), Pritulak (55 Koprucha), Kompanicki (55 Kuśmierz).

Żółta kartka: Wyrostek (K).

Sędziował: Piotr Kawiński (Krasnystaw).