Zbieramy białe prześcieradła dla duchów

  • 15.05.2017, 09:16 (aktualizacja 18.05.2017 11:16)
  • red
Zbieramy białe prześcieradła dla duchów
Białe prześcieradła są obecnie najbardziej pożądanym w Chełmie towarem. Mieszkańcy na potęgę szyją białe szaty, by 17 czerwca wziąć udział w ustanawianiu rekordu Polski w liczbie osób przebranych za duchy. Organizatorzy chcą przygotować kilkaset szat do wypożyczenia w dniu imprezy, dlatego ogłaszamy zbiórkę białych prześcieradeł i poszewek na kołdry.

Żeby ustanowić rekord Polski, na pl. Łuczkowskiego musi zgromadzić się ponad 100 osób przebranych za duchy. Wierzymy jednak, że mieszkańcy naszego miasta zmobilizują się i "dobrych duchów" będzie znacznie więcej.

By spełnić wymogi stawiane przez Biuro Rekordów i żeby rekord Polski został uznany, chełmianie muszą przygotować szaty według określonego wzoru.: biała szata musi sięgać do kostek i może mieć otwory tylko na oczy.

Wiemy, że mieszkańcy naszego miasta, bez względu na wiek, przygotowują się do tego wydarzenia i szykują stosowne ubrania. Podpowiadamy, jak najprościej i najtaniej wykonać szatę ducha. Nie trzeba kupować materiału. Wystarczy zajrzeć do swojej lub babci szafy, gdzie na pewno znajdą się dwa białe płócienne prześcieradła lub poszwa na kołdrę. Wycinamy kształt, taki jak na zdjęciu. Wykrój dostępny w naszej redakcji.

Organizatorzy imprezy chcą przygotować kilkaset szat do bezpłatnego wypożyczenia w dniu imprezy. Potrzebują jednak białego materiału. Dlatego ogłaszamy zbiórkę prześcieradeł lub poszewek, oczywiście białych i w miarę dobrym stanie. Prosimy przynosić je do redakcji Super Tygodnia Chełmskiego w godz. 8-16.

Program imprezy "Chełm - miasto dobrych duchów" 

 

red
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe