Autokar płonął jak pochodnia

  • 15.05.2017, 09:10 (aktualizacja 18.05.2017 11:14)
  • GD
Autokar płonął jak pochodnia Kamil Bereza
Chwile grozy przeżyli uczestnicy wycieczki z Radomia, którym w trakcie jazdy zapalił się autokar. Stanął w ogniu na drodze w Fajsławicach. Z pojazdu został tylko wrak.

Do niecodziennego zdarzenia doszło 9 maja na drodze krajowej. Uczestnicy wycieczki jechali do Zamościa i na Roztocze. W godzinach przedpołudniowych przejeżdżali przez Fajsławice, gdy nagle w autokarze spadły obroty silnika, a z lewej strony, przy tylnych kołach pojawił się dym.

- Początkowo nikt nie wysiadał z autokaru. Każdy myślał, że to tylko niegroźny pożar. Z czasem płomienie były jednak coraz bardziej intensywne i trzeba było ratować się ucieczką. Z części bagażowej zdążyliśmy jeszcze zabrać wszystkie nasze rzeczy. Niestety, część podręcznych została na siedzeniach. Niektórym osobom spaliły się dokumenty i karty bankomatowe - powiedział nam jeden z pasażerów.

Stłumić płomienie próbował 61-letni kierowca autokaru. Pożar wymknął się jednak spod kontroli. Słup ognia sięgał kilka metrów. Nieporównywalnie większe były unoszące się kłęby czarnego dymu. Konieczna była interwencja strażaków. W akcji udział wzięło 18 ratowników. Droga przez kilka godzin była nieprzejezdna. Policjanci wyznaczyli objazdy.

- Do ugaszenia ognia trzeba było użyć wody i piany. Przypuszczalną przyczyną pożaru była awaria układu hamulcowego. Na szczęście nikt z 27 pasażerów nie odniósł żadnych obrażeń. Na obserwację do szpitala trafił jedynie kierowca autokaru - informuje kpt. Kamil Bereza, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Krasnymstawie.

Pomocy podróżnym udzielili samorządowcy i urzędnicy z Fajsławic.

- Dwa nasze samochody przetransportowały poszkodowanych do budynku urzędu gminy, gdzie otrzymali ciepły posiłek i czekali na autokar zastępczy. Z tego, co wiem, chyba wszyscy postanowili kontynuować podróż - mówi sekretarz gminy Jacek Kęcik.

Zdjęcia i film z miejsca zdarzenia do zobaczenia >>>>TUTAJ<<<<

Zobacz też: PWSZ współpracuje z Wizz-Air!

GD
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe