Jedyna taka noc w muzeum

  • 15.05.2017, 08:50 (aktualizacja 20.05.2017 10:48)
  • AN
Jedyna taka noc w muzeum
Już w najbliższą sobotę, 20 maja, Muzeum Ziemi Chełmskiej przygotowuje specjalny wieczorny program z okazji IX Nocy Muzeów.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 przy ul. Lubelskiej 57 wykładem dr. Ignacego Kitowskiego zatytułowanym "Czym się zajmuje ornitologia sądowa?". O godz. 21.00 w muzeum przy Lubelskiej 55 odbędzie się koncert Anashim. Zespół powstał 2012 roku w Bielsku-Białej. W maju 2015 ukazała się premierowa długogrająca płyta "Sekretny ogród" zawierająca jedenaście pieśni żydowskich w autorskich opracowaniach. "Sekretny ogród" to muzyka odkrywająca niezwykłą różnorodność gatunku – od sefardyjskiej pieśni weselnej, przez yiddish swing`a, aż po współczesne kompozycje do tekstów poetyckich. Szukając właściwego wyrazu, udało się artystom stworzyć własny język muzyczny, dający przestrzeń dla spójnej, artystycznej wypowiedzi, czerpiącej z ich doświadczeń i inspiracji

Ponadto dyrekcja muzeum zaprasza na zwiedzanie wszystkich wystaw czasowych w godz. 18.00 - 24.00.

SPRAWDŹCIE PROGRAM: TUTAJ

Wstęp na wszystkie wydarzenia tego dnia jest bezpłatny. Partnerem Nocy Muzeów w Chełmie jest PGE Obrót S.A. Odział z siedzibą w Zamościu.

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe