Brama garażowa - jak wybrać solidne rozwiązanie?

  • 12.05.2017, 10:03 (aktualizacja 12.05.2017 11:06)
  • Artykuł partnera
Brama garażowa - jak wybrać solidne rozwiązanie?
Stoisz przed dylematem wybrania najlepszej bramy garażowej i kompletnie nie wiesz, na co powinieneś się zdecydować? Zatem przekazana w tym artykule wiedza na pewno Ci się przyda i pozwoli trochę lepiej rozeznać się w temacie bram, które mamy na rynku.

Brama segmentowa

Tego typu rozwiązania coraz bardziej zdobywają popularność wśród klientów, którzy nie mają odpowiedniej ilości miejsca, np. na montaż bramy uchylnej. Są one zbudowane z dwuściennych części, które pokrywa się ocynkowaną blachą. Wnętrze pojedynczych segmentów może być wypełnione specjalną pianką poliuretanową, co dodatkowo wpływa na przepuszczanie zimna do wnętrza garażu. Jeśli chodzi o zamykanie, to segmenty są ciągnięte po specjalnych szynach po obu stronach za pomocą napędu. 

Brama uchylna

Jest to jedna z najczęściej wybieranych bram, gdyż nie kosztuje wiele, a doskonale sprawdzi się w większości przypadków. Taka brama składa się ze swojego głównego płaszcza, jak również specjalnych prowadnic i sprężyn, które znacznie wspomagają możliwości manewrowania taką bramą. Jest to stosunkowo prosta i bardzo mało awaryjna konstrukcja, której zdecydowanie warto jest poświęcić uwagę. Tutaj jednak chcemy podkreślić, że nie będzie się ona nadawała do miejsc, gdzie jest dość krótki podjazd, który niemalże w całości jest zajmowany przez stojący samochód. W takich miejscach lepiej będzie zastosować bramę segmentową, którą opisaliśmy powyżej. 

Jak przebiega montaż bramy?

Najlepiej jest do tego wynająć specjalistyczną firmę, taką jak http://www.cels.pl/, która zajmie się tym fachowo i szybko dokona montażu Twojej bramy. Oczywiście może to również zrobić samodzielnie, jednakże wymaga to trochę pracy, szczególnie przy bramach segmentowych, gdzie liczy się precyzyjny montaż, aby wszystko działało idealnie i mechanizm napędowy bramy nie zacinał się podczas zamykania lub otwierania bramy.

To ważne, bowiem jeśli samodzielnie uszkodzisz bramę, to niestety potem już nici z gwarancji i możesz zapomnieć o jakiejkolwiek pomocy producenta. Właśnie z tego powodu, tak mocno doradzamy do skorzystania z oferty montażu przez doświadczonych specjalistów. Taka usługa nie jest w żadnym wypadku droga, a może zdecydowanie ułatwić Ci życie. Co więcej, wyżej wymieniona firma proponuje nie tylko montaż bram, ale również szeroki wybór produktów w tym zakresie, więc tym bardziej warto jest spróbować. 

http://www.cels.pl/
Artykuł partnera
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe