Ciekawie u Dreszerczyków

  • 11.05.2017, 07:00 (aktualizacja 10.05.2017 13:33)
  • (apm)
Ciekawie u Dreszerczyków
Podczas dnia otwartego II LO odwiedziło prawie 400 osób. Do szkoły przybyli nie tylko gimnazjaliści, ale również nauczyciele, rodzice, przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji, licealiści z innych szkół i absolwenci, którzy - jak mówią - nie mogą rozstać się ze swoją szkołą.

Dreszerczycy chętnie opowiadali o swoich sukcesach naukowych, artystycznych i sportowych. Zainteresowani mogli uczestniczyć w przygotowanych specjalnie dla nich pokazach chemicznych, fizycznych i biologicznych. Matematycy próbowali udowodnić, że królowa nauk wcale nie jest taka straszna, zaś humaniści nie tylko chwalili się szkolną gazetką "Dreszerczyk", opowiadając o kulisach dziennikarskiego warsztatu, ale także zabrali w podróż do krainy historii i literatury. Udowodnili, że wielką poezję można nie tylko czytać, ale również śpiewać.

Podczas dnia otwartego rozstrzygnięty został również konkurs biologiczny dla gimnazjalistów. Jego laureatami zostali: I miejsce - Julia Krzywicka (Zespół Szkół Samorządowych - Gimnazjum Publiczne im. J. Pawła II w Rejowcu Fabrycznym), II miejsce - Albert Chomątowski (Gimnazjum im. J. H. Dąbrowskiego w Rejowcu), III miejsce - Weronika Zakrzewska (Gimnazjum nr 6).

Grupa teatralna Impresja przygotowała spektakl "Balladyna", a chór Rapsodia oraz zespół muzyczny zaprezentowali znane hity. Przybyli goście mogli również spróbować słodkich wypieków mistrzów szkolnej sztuki kulinarnej. Na koniec na gości czekała niespodzianka – tort, który przygotował absolwent II LO Michał Grela.

W tym roku szkolnym II LO proponuje gimnazjalistom różne kierunki kształcenia: humanistyczny, prawniczy, politechniczny, menadżerski, lingwistyczny i medyczny.

(apm)

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe