Rockowe uderzenie

  • 11.05.2017, 11:49 (aktualizacja 09.05.2017 12:46)
  • MP
Rockowe uderzenie
19 maja w DeCaffencji odbędzie się wspólny koncert pięciu zespołów, prezentujących różne rodzaje rockowego grania. Nie zabraknie wśród nich lokalnych grup, a także tych z dalszych zakątków Polski.

Na scenie DeCaffencji zagrają: Arias, Romantic Soul Rebel, Hot Load, Mensko oraz 3 Siostry.

Arias to grupa tworząca szeroko pojęty melodyjny rocky z tekstami śpiewanymi w rodzimym języku. Ma na swoim koncie płytę "Nowe Oblicze", a obecnie kończy prace nad kolejnym krążkiem. Zespół działa w trzyosobowym składzie: Konrad ZarekPatryk Nafalski i Adrian Nafalski. Ten ostatni jest głównym pomysłodawcą wydarzenia, czynnie wspiera też młode zespoły, chcące zaistnieć na lokalnej scenie muzycznej.

Pięcioosobowy Hot Load, działający do niedawna pod nazwą The Four Horseman, to zespół odnajdujący się w klasycznym rockowym graniu. W skład grupy wchodzą: Dariusz PawlakKarolina StefanekMichał PrzybyszKrzysztof Kuflewski i Konrad Koczwara. Czerpiąc inspirację z takich zespołów jak: Guns`N Roses, KISS czy Bon Jovi, tworzą własny niepowtarzalny styl. Aktualnie są w trakcie doszlifowywania materiału na debiutancki album.

 Romantic Soul Rebel komponuje muzykę rockową z elementami innych gatunków, takich jak: funk, soul czy poezja śpiewana, z bardzo charyzmatycznym wokalem Marii Płonkowskiej. Oprócz niej, w skład grupy wchodzą: Tomasz Włodarczyk (gitara), Rafał Podlipny (gitara), Jaromir Wójcik (perkusja) i Michał Płonkowski (bas). Zespół istnieje od 2009 r., a ich twórczości towarzyszy hasło: "Bóg stworzył jedną muzykę, to ludzie ją podzielili".

Wraz z trójką lokalny grup, na scenie po raz pierwszy zagra legendarna formacja 3 Siostry, która powstała w 1999 r. w Mińsku Mazowieckim. Obecnie zespół tworzą: Piotr Juszczak (gitara), Marcin Polak (gitara), Marcin Moroz (perkusista), Paweł Kalinowski (wokal). Zespół ma na swoim koncie 2 płyty, a szerokiej publiczności w Polsce i za granicą dał się zapamiętać przede wszystkim utworem "Kamienie wołać będą". W swojej karierze mają wspólne występy z takimi ikonami jak: Acid Drinkers, Armia, Clossterkeller, T. Love czy Pneuma. W tym samym składzie, na koncercie w DeCaffencji, panowie zaprezentują się pod szyldem zespołu Mensko. Jak sami określili, jest to ich odskocznia od 3 Sióstr, w której grają alternatywnego rocka z grungem oraz garage rockiem.

Patronat nad koncertem objęła redakcja Super Tygodnia Chełmskiego i Radia Bon Ton.

Bilety w cenie: 20 - 25 zł.

MP
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

krzysiek
krzysiek 14.05.2017, 08:08
Od zawsze wiadomo, że Chełm to miasto o potencjale muzycznym, i do dobrym - aby wiecej takich koncertów
Kinga
Kinga 12.05.2017, 21:35
Super wreszcie impreza na którą przyjdę z bananem na ustach.
Mateusz Nyk
Mateusz Nyk 12.05.2017, 19:14
Wy temu organizatorowi jakieś specjalne wyróżnienie przygotujcie. Ściąga do miasta na prawdę dobre kapele. Byli już Guitar Force teraz 3 Siostry. Po prostu takiego człowieka potrzeba było w tym mieście owładniętym przez disco polo. Niech Rock będzie z Wami!
Rockowa Daria
Rockowa Daria 11.05.2017, 22:33
Nareszcie ktoś robi coś dla mlodych ludzi, którzy mają talent, tak trzymajcie! Każdy potrafi narzekać, że nic sie nie dzieje, a dzieje sie, tylko trzeba o tym mówić i pisać. Jestem sercem z wami, promujcie lokalne zespoły i mega inicjatywa z Wieczorną ROCKosferą - nareszcie osoba, ktora chce dac szansę młodym kapelom :)

Pozostałe