Okszów najlepszy w turnieju

  • 8.05.2017, 10:35 (aktualizacja 11.05.2017 12:41)
  • (apm)
Okszów najlepszy w turnieju
Test wiedzy, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazda sprawnościowa samochodem to konkurencje, z którymi zmagali się uczniowie szkół ponadgimnazialnych. Zawody odbywały się w ramach eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Pierwsze miejsce zajęła drużyna nr 1 reprezentująca Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie.

- Celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, jak też propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się na drodze oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych – mówi Ewa Czyż, rzecznik prasowy KMP w Chełmie.

Na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie odbyło się współzawodnictwo uczniów ze szkół ponadgimnazialnych powiatu chełmskiego. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn. W pierwszej kolejności uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz historii motoryzacji, dlatego też rozwiązywali test wiedzy. Później była jazda samochodem z tzw. "talerzem Stewarta" przez tor sprawnościowy. Na koniec można było wykazać się wiedzą w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedyczej. Z uwagi na warunki pogodowe nie udało się przeprowadzić jazdy sprawnościowej motorowerem po torze przeszkód.

Pierwsze miejsce w eliminacjach zajęła drużyna nr 1 reprezentująca Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna nr 2, również z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie. Trzecie miejsce zajęła drużyna nr 1 reprezentująca Centrum Kształcenia Praktycznego w Chełmie. Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie pucharów, dyplomów oraz nagród rzeczowych dla laureatów turnieju.

Współorganizatorem tego przedsięwzięcia na terenie powiatu chełmskiego jest Komenda Miejska Policji w Chełmie.

 

(apm)
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe