Maturzyści na start! Wspominamy nasze matury!

  • 4.05.2017, 10:01 (aktualizacja 12.05.2017 10:07)
  • MR
Maturzyści na start! Wspominamy nasze matury!
Kasztanowce zakwitły, a to niechybny znak rozpoczęcia matur! Podzielcie się z nami swoimi wspomnieniami z egzaminu dojrzałości.

Przepytaliśmy naszych redakcyjnych kolegów jakie mają wspomnienia z egzaminu maturalnego.

 

Marcin: Moje najgorsze wspomnienie to matura próbna z historii, do której przygotowywałem się ładnych parę miesięcy... I wiecie co? Trafiły się oczywiście te tematy, których się nie uczyłem. To była spektakularna porażka! Na maturze głównej zrezygnowałem z tego przedmiotu.

 

Agnieszka: Ogromny stres związany z egzaminami. Wszyscy byli ubrani na biało - granatowo, siedzieliśmy w ławkach, ściągawki musiały być dobrze poukrywane ;). Pamiętam, że pisałam maturę z historii. Mieliśmy zadany temat i trzeba było napisać wypracowanie, powiązać historyczne fakty - to nie taka łatwa sprawa.

 

Asia: To było w czasach jaskiniowców :) Byłam w klasie humanistycznej i pisaliśmy wypracowania z języka polskiego i historii. Jedyne ściągawki jakie miałam to takie małe karteczki z cytatami. Na szczęście nie musiałam z nich korzystać.

 

Marta: Matura z języka polskiego była straszna - trzeba było zmieścić się w czasie, a ja nie lubię pisać pod taką presją. Następnego dnia pisałam wypracowanie z historii - 18 stron papieru kancelaryjnego! Trafiłam po prostu w temat.

 

Bartek: Na dwa dni przed maturą nauczyłem się medytacji oddechowej. Przed każdym egzaminem, siedząc w ławce oddychałem głęboko kilka razy i umysł mi się tak otworzył... że pod koniec egzaminu z geografii zacząłem podrywać jedną z nauczycielek.

 

Magda: Moją maturę z geografii uratował Mariusz Max Kolonko! Jedno z zadań dotyczyło powiązania województw ze stolicami - miałam czarną dziurę. I wtedy w mojej głowie usłyszałam głos Mariusza: Mariusz Max Kolonko - Kraków - małopolskie. Ledwo udało mi się opanować napad śmiechu! Dziękuję!

 

A jakie są Wasze maturalne wspomnienia? Podzielcie się z nami!

MR
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe