Na wiosnę asfalt się leje

  • 2.05.2017, 15:13 (aktualizacja 04.05.2017 15:13)
  • DBEZ
Na wiosnę asfalt się leje
Gmina już w grudniu ubiegłego roku wybrała w przetargu wykonawców inwestycji drogowych. Dzięki temu wraz z nadejściem wiosny mogły rozpocząć się remonty.

Dzięki dobremu planowaniu procesu inwestycyjnego asfalty zostały już wylane w Depułtyczach Królewskich i Depułtyczach Królewskich-Koloniimówi wójt gminy Chełm Wiesław Kociuba.

Tegorocznym priorytetem są drogi realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Łączna wartość dofinansowania wynosi ponad 2,8 mln zł. Pozostałą część kwoty, potrzebnej do wykonania remontów, zabezpieczono w gminnym budżecie. Inwestycje wykonuje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "SADEX" z Zamościa.

Aktualnie trwają prace w miejscowości Staw na drodze powiatowej w kierunku Krobonoszy. Przebudowana zostanie nawierzchnia asfaltowa na długości ponad 3 km, dodatkowo na długości 2,5 km powstanie chodnik i ścieżka rowerowa.

Zaawansowane są również prace na drodze gminnej w miejscowościach Depułtycze Królewskie-Kolonia, Stare Depułtycze, Nowe Depułtycze.  Długość odcinka do przebudowy to ponad 4 km. Powstanie nawierzchnia asfaltowa na odcinku 2,4 km i nawierzchnia z kruszywa łamanego na odcinku 1,8 km. Zostanie też utwardzone pobocze. Wartość inwestycji to 840 tys. zł.

Gmina Chełm prowadzi także prace na drodze gminnej od Depułtycz Królewskich aż do Rożdżałowa. Długość odcinka do przebudowy wynosi 3,9 km. Zostanie wykonana nawierzchnia asfaltowa 2,2 km oraz nawierzchnia z kruszywa łamanego 1,7 km. Wartość inwestycji to 700 tys. zł.

Także w Rożdżałowie na drodze przy boisku piłkarskim rozpoczęto roboty budowlane. Zadanie dofinansowane jest w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019". Powstaje tam nawierzchnia bitumiczna na odcinku 255 m. Będą też budowane chodnik, zatoka parkingowa, zatoka autobusowa, przejście dla pieszych wraz z oświetleniem. Roboty drogowe prowadzą Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Chełma oraz Zakład "AZART".

 

DBEZ
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gfd
gfd 3.05.2017, 21:36
od chełma powinni zaczac. bo tam jest masakra
niekumata
niekumata 3.05.2017, 12:01
A na Piwnej dalej dziury :-)
rych
rych 3.05.2017, 20:52
Piwna to nie droga gminna z tego co sie orietnuje :) Ale remont sie by przydal

Pozostałe