Tenisistki Żaczka najlepsze w województwie

Sukces reprezentantek Uczniowskiego Klubu Sportowego Żaczek Fajsławice. Podopieczne trenera Tadeusza Bochniarza zdobyły tytuł Drużynowego Mistrza Województwa Lubelskiego w Tenisie Stołowym w kategorii kadetek.

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Tenisie Stołowym w kategorii Kadetów i Kadetek rozegrano w dniach 22-23 kwietnia w Kocudzy. Podczas pierwszego dnia rywalizacji wyłoniono zwycięzców w grach indywidualnych, podwójnych i mieszanych. W zmaganiach znakomicie spisała się Weronika Szewczak z UKS-u Żaczek Fajsławice, która trzykrotnie stawała na podium. W grze indywidualnej Szewczak zdobyła złoty medal, pokonując w finale odwieczną rywalkę Aleksandrę Osuch z Sygnału Lublin 4:1 (wcześniej Michalinę Górską również 4:1).

Na uwagę zasługuje także dobry występ tenisistek Żaczka w grze podwójnej. Szewczak wraz z Kingą Tymicką dotarły do półfinału, gdzie po zaciętym pojedynku uległy Aleksandrze Osuch i Annie Lipskiej 1:3. Ostatecznie podopieczne trenera Tadeusza Bochniarza stanęły na najniższym stopniu podium. Do tego dorobku Szewczak dołożyła jeszcze jeden brązowy medal – w grze mieszanej z Kubą Zguczyńskim z SMS-u Włodawa. Należy podkreślić, że zarówno Szewczak, jak i Tymicka już wcześniej zapewniły sobie udział w Mistrzostwach Polski, które w dniach 11-14 maja odbędą się w Drzonkowie.

Dzień później (tj. 23 kwietnia) w Kocudzy odbyła się rywalizacja drużynowa. Reprezentantki Żaczka utrzymały dobrą dyspozycję i zajęły pierwsze miejsce, wygrywając w finałowym starciu z Lewartem Lubartów 3:2. Mecz o złote medale był bardzo zacięty. Po osiągniętym dzień wcześniej sukcesie rozluźniona Weronika Szewczak przegrała z Anną Lipską. Jednak dzięki zwycięstwu w deblu oraz wygranej Kingi Tymickiej z Katarzyną Jusiak, złoto zawisło na szyjach zawodniczek z Fajsławic.

W potyczkach męskich reprezentanci Żaczka: Damian Szyszko i Konrad Korzeniowski, uplasowali się na piątym miejscu.