Uczniowie z Liszna projektowali zakładki

  • 12.04.2017, 09:56 (aktualizacja 12.04.2017 11:05)
  • informacja prasowa
Uczniowie z Liszna projektowali zakładki

W Szkole Podstawowej w Lisznie odbył się konkurs na najładniejszą zakładkę do książki. Konkurs był jedną z form realizacji zadań ministerialnych dotyczących promocji i rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Konkurs zorganizowano w związku z Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci, którego gospodarzem w tym roku była Rosja. Autorem Listu do dzieci całego świata pod hasłem „Rośnij z książką” – Sergiej Machotin. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, rozbudzenie świadomości poszanowania książek, pobudzenie wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej dzieci, kształtowania poczucia estetyki oraz współpraca biblioteki z wychowawcami klas.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie jednostronnej zakładki do książki. Praca mogła być wykonana dowolną techniką ( np. rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane itp.). Warunek był tylko jeden: materiały, z których będzie wykonana zakładka nie mogą niszczyć i brudzić książek. Zwycięzcami konkursu zostali: Jagoda Cop, Karol Liwiak, Alan Banaszkiewicz – I miejsce; Klaudyna Piłat, Natalia Warchulska, Karol Kwiatkowski – II miejsce; Aleksander Gwóźdź, Kornelia Krzyżak, Iga Zduńczuk – III miejsce. Wyróżniono również prace: Gabriele Aprigliano, Aleksa Hymola, Kingi Błaszczuk. Nagrody książkowe dla zwycięzców oraz rzeczowe dla wszystkich uczestników ufundowała Rada Rodziców. Konkurs zorganizowała Beata Brus.

informacja prasowa

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe