Uczniowie pojadą za darmo?

  • 10.04.2017, 10:08 (aktualizacja 21.04.2017 13:38)
  • AN
Uczniowie pojadą za darmo?
Radny Mariusz Kowalczuk proponuje, aby uczniowie podstawówek mogli korzystać z komunikacji miejskiej za darmo. Swoim pomysłem podzielił się w formie interpelacji z uczestnikami ostatniej sesji.

- Podejmowaliśmy dzisiaj uchwałę o pomocy dla uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, a ja mam propozycję, żeby rozważyć możliwość zwolnienia dzieci uczęszczających do szkół podstawowych z zakupu biletu komunikacji miejskiej - stwierdził radny opozycji.

Zdaniem Mariusza Kowalczuka komunikacja miejska zyskałaby wówczas na popularności. Po pierwsze, więcej osób korzystałoby z usług CLA, po drugie -  prawdopodobnie zmniejszyłoby to ruch samochodowy.

- Może byłaby taka możliwość, żeby miasto zasponsorowało bilety? - dopytywał radny.

Kowalczuk zaznaczył, że nie wie, jaka jest skala tematu, ale może warto byłoby się nad tym zastanowić. Zniesienie obowiązku posiadania biletów miałoby być wprowadzone od 1 września. Na sesji nikt nie był jednak w stanie podać kosztów takiej propozycji.

- Można to wyliczyć na podstawie ilości uczniów ze wszystkich szkół podstawowych. Do tego trzeba doliczyć opiekunów prawnych, którzy muszą towarzyszyć uczniom - wyjaśnił wiceprezydent Józef Górny.

Z prawnego punktu widzenia, jak podkreślił prezes Zbigniew Grzesiak, wprowadzenie takiego rozwiązania jest możliwe, bo to rada miasta uchwala wszelkie ulgi i zwolnienia.

- Zrobimy symulację i poinformujemy radnych o kosztach - obiecał I zastępca prezydent Agaty Fisz.

Jak wynika z profilu Bezpłatna Komunikacja Miejska, na terenie naszego województwa zwolnienia wprowadzone zostały w dwóch miastach. Bezrobotni mogą jeździć za darmo autobusami w Kraśniku. Z kolei w Lublinie biletów w autobusach nie potrzebują osoby niepełnosprawne i młodzież do 16. roku życia.

AN
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe