Rejowiec Fabryczny - zajęcia z młodzieżą 

  • 7.04.2017, 08:59 (aktualizacja 10.04.2017 12:45)
  • informacja prasowa
Rejowiec Fabryczny - zajęcia z młodzieżą

Młodzieżowe Centrum Kariery w Rejowcu Fabrycznym - Kurs prawa jazdy kat B oraz kursy zawodowe w ramach projektu ,, Akcja aktywizacja – YEI”.

5 uczestników projektu zakończyło już kurs prawa jazdy kat. B. Zdobycie prawa jazdy było dodatkowym wsparciem jakie otrzymała w ramach projektu Akcja Aktywizacja – YEI” młodzież z Młodzieżowego Centrum Kariery w Rejowcu Fabrycznym. Uczestnicy podeszli bardzo odpowiedzialnie do nauki zarówno teoretycznej jak i praktycznej, co poskutkowało zdaniem egzaminów i otrzymaniem wymarzonego prawa jazdy.

Równocześnie odbywały się też zajęcia z dwoma grupami kursów zawodowych :

  1. sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej i programów komputerowych oraz modułem Decorator – Visual Merchandiser. Kurs podzielony jest na 50 godzin nauki w części teoretycznej oraz na część praktyczną obejmującą 100 godzin zajęć u wybranych pracodawców z Rejowca Fabrycznego oraz z Chełma. Podczas części teoretycznej beneficjentki projektu zapoznają się z obsługą kasy fiskalnej, sprzedażowych programów komputerowych oraz zagadnieniami z towaroznawstwa, reklamy i technik sprzedaży. Po ukończeniu kursu zawodowego uczestniczki szkolenia rozpoczną trzymiesięczne staże zawodowe.
  2. pracownik biurowo kancelaryjny z modułem kadry i prace. Kurs podzielony jest na 50 godzin nauki w części teoretycznej oraz na część praktyczną obejmującą 100 godzin zajęć u wybranych pracodawców z Rejowca Fabrycznego oraz z Chełma. Podczas części teoretycznej beneficjentki zapoznają się z zasadami pracy biurowej i kancelaryjnej oraz zdobędą wiedzę z zakresu kadr i płac. 100 godzin zajęć praktycznych odbędą w Urzędach i biurach na terenie Rejowca Fabrycznego oraz Chełma.
  3. operator koparko-ładowarki klasa III wszystkie typy wraz z badaniami lekarskimi i wymaganymi egzaminami dla uczestników. Kurs obejmuje :
  • zajęcia teoretyczne 116 godzin (każda godzina lekcyjna 45 minut)
  • zajęcia praktyczne 86 godzin (każda godzina 45 minut).

Projekt jest odpowiedzią na problem młodych w wieku 18 – 24 lata z tzw. Grupy NEET, mającą na celu poprawę ich sytuacji poprzez zwiększenie aktywności zawodowej oraz zdolności do zatrudnienia w trakcie trwania projektu.

Działania projektowe są zatem kompleksową ofertą wsparcia, wykorzystującą niezbędne formy pomocy ukierunkowane na doprowadzenie uczestnika projektu do zatrudnienia.

Projekt „Akcja Aktywizacja – YEI” jest realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.

informacja prasowa

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe