Jeść czekoladę, aby schudnąć? Tak!

  • 28.03.2017, 10:10 (aktualizacja 10.10.2017 10:46)
  • Weronika Bielicka
Jeść czekoladę, aby schudnąć? Tak!
Wiosną myślimy o odchudzaniu, ale często czujemy się w tym czasie zbyt osłabieni, żeby katować się dietą. Żeby poprawić witalność, sięgamy po słodycze. Okazuje się, że to nic zdrożnego.

Cynthia Sass, znana dietetyczka z Nowego Jorku, autorka programów telewizyjnych i bestselleru o odchudzaniu "Cinch! Conquer Cravings, Drop Paunds and Lose Inches", pochwala jedzenie czekolady.

Poświęciła jej cały rozdział swojej nowej książki. Cynthia Sass przytacza badania, które udowadniają, że niewielka ilość czekolady jedzona każdego dnia ogranicza apetyt zarówno na rzeczy słodkie, jak i słone. Dlatego jest skutecznym "narzędziem", które pozwala schudnąć. Zawarte w niej kakao wpływa na aktywność enzymów, które rozkładają tłuszcz i węglowodany, sprawiając, że lepiej je trawimy i nie powstaje tak dużo komórek tłuszczowych.

Istnieje pięć strategii, które powodują utratę wagi. Należy jeść:

  • pokarmy, które zwiększają metabolizm,
  • pokarmy, które zwiększają uczucie sytości,
  • pokarmy, które hamują apetyt,
  • pokarmy, które regulują nastrój (co z kolei prowadzi do jedzenia mniejszej ilości pokarmu),
  • pokarmy, które pomagają trawić.

 Czekolada należy do tych ostatnich. Fajnie, co? Poza tym są jeszcze inne powody, dla których należy jeść czekoladę - obniża ciśnienie krwi i zwiększa "dobry" cholesterol.

Sztuką jest nie przesadzić z ilością. Cynthia Sass zaleca dwie duże lub cztery małe kostki czekolady dziennie. Najlepsza jest gorzka, zawierająca najmniej 70 proc. kakao. Smacznego!

Weronika Bielicka
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe