Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama Bank Spółdzielczy

Góra medali naszych taekwondoków

Zawodnicy z klubów z województw lubelskiego, śląskiego i podlaskiego wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach o Puchar Burmistrza Krasnegostawu zorganizowanych przez miejscowy UKS Songo. Kilka dni po tym wydarzeniu, reprezentanci gospodarzy z sukcesem zakończyli udział w Mistrzostwach Polski w Częstochowie.
Góra medali naszych taekwondoków

Domowy turniej był bardzo udany dla taekwondoków Songo, ponieważ stawali na podium blisko 80 razy. Po złoto sięgnęli: Izabela Kozłowska, Krystian Weremczuk, Michał Domański, Marcel Weremczuk, Michał Franczak, Maciej Koźlik, Lena Turczyńska, Emilia Wiącek, Kacper Turczyński, Zofia Gieleta, Aleksandra Szyruga, Nadia Zając, Kacper Dąbrowa, Elena Nowosad, Bartosz Suski, Amelia Pstrągowska, Martyna Caban, Julia Trumińska, Filip Lewandowski, Patryk Wrona, Aurelia Zając, Julia Mądrzak, Oliwia Haratym, Mikołaj Rosiak, Dominik Dąbrowa i Damian Głąb, po srebro: Kacper Kozłowski, Tomasz Zwierz, Filip Lewandowski, Paweł Łukaszuk, Olivier Muszyński, Michał Miszczak, Martyna Suszek, Oliwier Szarek, Radosław Czopek, Hanna Antończak, Magdalena Wójcik, Malwina Niewiadomska, Bartosz Dziedzic, Mikołaj Chlewicki, Iga Czerniakowska, Dominik Dąbrowa, Mateusz Skubikowski, Julia Marczewska, Lena Turczyńska, Amelia Wojnowska, Szymon Nizioł, Krystian Weremczuk, Nadia Dąbrowska, Szymon Oleszczuk, Illia Pidmohylny, Alan Jarosz, Zuzanna Wiącek, Hanna Antończak i Dominik Bzdeń, a po brąz: Kinga Wójcik, Konrad Cieślak, Bartosz Strzałkowski, Filip Suchodolski, Wojciech Muszyński, Fabian Konofał, Nadia Dąbrowska, Maya Sparatu, Kacper Wójcik, Jan Jurczenko, Szymon Niemiec, Oliwia Haratym, Magdalena Wójcik, Karol Pstrągowski, Amelia Błądkowska, Hubert Flor, Helena Łoza, Aleksandra Szuryga, Maja Smolarczyk i Mikołaj Chlewicki. W tych zmaganiach dorobek medalowy powiększyli również m.in. wychowankowie UKS Amicus trenowani przez Dariusza Zawadę. Złoto zdobyli: Wojciech Jacuniak, Szymon Jacuniak, Weronika Szewczyk, Maksymilian Olech, Kornelia Paraficz, Paweł Szczerba i Gabriela Sawa, srebro: Amelia Bartnicka, Dawid Syczuk, Weronika Szewczyk, Nikola Grzywaczewska i Amelia Kołodziej, a brąz: Wojciech Jacuniak, Aleksander Paraficz i Marcel Tyszczuk.

Kilka dni później siedmioro reprezentantów UKS Songo wróciła z siedmioma medalami z Mistrzostw Polski Taekwon-do ZS PUT w Częstochowie. Bartłomiej Kowalczyk wywalczył złoto w technikach specjalnych, srebro w tej kategorii dołożyła Julia Świstowska, a brąz Marcel Weremczuk i Patryk Kornicki, który był dodatkowo drugi w walkach semi-contact. Wspomniana Julia Świstowska dwukrotnie stawała również na trzecim miejscu podium - zarówno w walkach semi-, jak i light-contact. Po emocjonujących starciach, poza strefą medalową znaleźli się natomiast Izabela Kozłowska, Kinga Wójcik oraz Bartosz Dziedzic.

Teraz czytane:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: kierowca bombowcaTreść komentarza: bolce zaczynaj szaleć - na rejowieckiej to se zrobił tor wyścigowyData dodania komentarza: 17.05.2024, 08:39Źródło komentarza: Wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Pasażerka wylądowała w szpitaluAutor komentarza: MieszkańcyTreść komentarza: Proszę zainteresować się z sytuacją, jaka panuje w miejscowości Sielec - czyli z budowlanym bublem. Obecnie trwają prace nad przebudową drogi, która przez wiele lat była zaniedbana przez starostwo. I pomimo, że będzie położona nowa nawierzchnia, będzię wykonane porzerzenie, które niby będzie imitować chodnik lub ścieżkę rowerową (co przy ogromnym ruchu w tej miejscowości niewpłynie w 100% na porawę bezpieczeństwa), nie obejdzie się oczywiście bez bubli. Otóż w planach nie przewidziano wykonania rowów oraz przepustów. Część działek zabudowanych oraz pól jest o wiele wyżej niż droga, co jak już widzieliśmy w przeszłości powodowało zalanie i zamulenie błotem drogi, jak również niektórych gospodarstw. Jest niewyobrażalne, że w obecnych czasach projektując drogę za "grube miliony" nie uwzględnia się takich rzeczy. A na facebooku gminy p. wójt chwali się, jak to z jej inicjatywy zorganizowano spotkanie z przedstawicielami starostwa w celu porozumienia. Szkoda że na etapie projektowania (za co odpowiada gmina), nie zorganizowano zebrania, nie porozmawiano z mieszkańcami, aby weliminować takie niespodzianki. Teraz trwa przerzucanie odpowiedzialności za tę sytuację. Starostwo zasłania się brakiem miejsca w pasie drogowym, a wystarczyło uporządkować przed budową kwestię wielu ogrodzeń, które są postawione w pasie drogowym. W miejscowości Kasiłan jakoś nie było problemu z wstawianiem przepustów pod wjazdami. Kolejnym bublem jest niewykonanie poszerzenia drogi od skrzyżowania w Sielcu do kolejnego skrzyżowania w Kumowie. Jak mają się poruszać piesi?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:23Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Tak, myśli. To jedyny rodzaj elektrowni, który najeźdźca będzie musiał oszczędzić. Elektrownie konwencjonalne są nagminnie ostrzeliwane i niszczone.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 07:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nas
Reklama
Reklama
Reklama