Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Bank Spółdzielczy

Krasnystaw. Najlepsi absolwenci otrzymali stypendia [GALERIA ZDJĘĆ]

W ubiegłym tygodniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów szkół ponadpodstawowy. Z tej okazji najlepszym absolwentom wręczono stypendia starosty krasnostawskiego i nagrody książkowe.
Krasnystaw. Najlepsi absolwenci otrzymali stypendia [GALERIA ZDJĘĆ]

Źródło: Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie

26 kwietnia przyznano nagrody w 5 szkołach ponadpodstawowych z terenu powiatu krasnostawskiego dla uczniów IV i V klas. Stypendia starosty krasnostawskiego Andrzeja Leńczuka zostały przyznane dla uczniów, którzy uzyskali wysoką średnią ocen oraz wzorowe zachowanie w roku szkolnym 2023/2024. Nagrodzeni uczniowie wyróżnili się także zaangażowaniem w życie szkoły. Oprócz stypendiów wręczono również nagrody książkowe dla najlepiej uczących się absolwentów.

Poniżej galeria zdjęć: 

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk stypendia wręczył: Zuzannie Kołodziejczyk, Milenie Lis, Aleksandrze Skubisz, Mai Wielebie i Mai Wójcik. Nagrody książkowe otrzymały: Milena Lis, Maja Wieleba i Zuzanna Kołodziejczyk.

W II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida stypendia z rąk wicestarosty krasnostawskiego Marka Nowosadzkiego odebrali Paula Bodio, Oliwia Kiszczak, Kacper Kiszczak, Karolina Król, a nagrody książkowe trafiły do: Kacpra Kiszczaka, Kacpra Kowalskiego, Juli Karluk oraz Piotra Lechusa.

W Zespole Szkół Nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie stypendia starosty wręczyła naczelnik wydziału oświaty Aleksandra Stachula. Otrzymali je: Mateusz Chmielewski, Martyna Jaworska, Adrian Kmiecia, Nikola Kubik, Milena Niedrowska, Wiktoria Nizioł, Maja Smolira i Karolina Turczyńska. Wyróżnienia książkowe wręczone zostały: Karolinie Turczyńskiej, Adrianowi Kmieciowi, Martynie Jaworskiej, a także Milenie Niedrowskiej.

Podczas uroczystości zakończenia roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie nagrody książkowe z rąk naczelnik wydziału oświaty Aleksandry Stachuli odebrały: Magdalena Gruszczyńska i Sylwia Rosolińska.

W Zespole Szkół w Żółkiewce dyrektor szkoły Henryk Różyło przekazał nagrodę ufundowaną przez starostwo Pawłowi Kłoczkowi.

Czytaj także: 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: kierowca bombowcaTreść komentarza: bolce zaczynaj szaleć - na rejowieckiej to se zrobił tor wyścigowyData dodania komentarza: 17.05.2024, 08:39Źródło komentarza: Wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Pasażerka wylądowała w szpitaluAutor komentarza: MieszkańcyTreść komentarza: Proszę zainteresować się z sytuacją, jaka panuje w miejscowości Sielec - czyli z budowlanym bublem. Obecnie trwają prace nad przebudową drogi, która przez wiele lat była zaniedbana przez starostwo. I pomimo, że będzie położona nowa nawierzchnia, będzię wykonane porzerzenie, które niby będzie imitować chodnik lub ścieżkę rowerową (co przy ogromnym ruchu w tej miejscowości niewpłynie w 100% na porawę bezpieczeństwa), nie obejdzie się oczywiście bez bubli. Otóż w planach nie przewidziano wykonania rowów oraz przepustów. Część działek zabudowanych oraz pól jest o wiele wyżej niż droga, co jak już widzieliśmy w przeszłości powodowało zalanie i zamulenie błotem drogi, jak również niektórych gospodarstw. Jest niewyobrażalne, że w obecnych czasach projektując drogę za "grube miliony" nie uwzględnia się takich rzeczy. A na facebooku gminy p. wójt chwali się, jak to z jej inicjatywy zorganizowano spotkanie z przedstawicielami starostwa w celu porozumienia. Szkoda że na etapie projektowania (za co odpowiada gmina), nie zorganizowano zebrania, nie porozmawiano z mieszkańcami, aby weliminować takie niespodzianki. Teraz trwa przerzucanie odpowiedzialności za tę sytuację. Starostwo zasłania się brakiem miejsca w pasie drogowym, a wystarczyło uporządkować przed budową kwestię wielu ogrodzeń, które są postawione w pasie drogowym. W miejscowości Kasiłan jakoś nie było problemu z wstawianiem przepustów pod wjazdami. Kolejnym bublem jest niewykonanie poszerzenia drogi od skrzyżowania w Sielcu do kolejnego skrzyżowania w Kumowie. Jak mają się poruszać piesi?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:23Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Tak, myśli. To jedyny rodzaj elektrowni, który najeźdźca będzie musiał oszczędzić. Elektrownie konwencjonalne są nagminnie ostrzeliwane i niszczone.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 07:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nas
Reklama
Reklama
Reklama