Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Pow. krasnostawski. Przeszło 6,8 mln zł na mieszkania dla trzech samorządów

W Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego wręczono czeki w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Odebrali je także przedstawiciele trzech samorządów z terenu powiatu krasnostawskiego, które uczestniczą w programie.
Pow. krasnostawski. Przeszło 6,8 mln zł na mieszkania dla trzech samorządów
Samorządy miasta Krasnystaw, miasta i gminy Izbica oraz gminy Siennica Różana promesy dot. SIM

Źródło: Lubelski Urząd Wojewódzki

Samorządy miasta Krasnystaw, miasta i gminy Izbica oraz gminy Siennica Różana odebrały symboliczne czeki - promesy dofinansowań na realizację inwestycji w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej „SIM Lubelskie”.

Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk otrzymał czek na najwyższą kwotę prawie 4,8 miliona złotych. Przy ul. Granicznej ma powstać osiedle, na którym znajdzie się co najmniej 120 mieszkań o umiarkowanych czynszach. Przypomnijmy jednak, że na biurko burmistrza trafiła petycja z 46 podpisami osób, które domagają się przeniesienia tej inwestycji w inne miejsce.

Kolejnym samorządem, do którego trafił czek na realizację mieszkań w ramach SIM - niespełna 680 tys. złotych - jest miasto i gmina Izbica. 

– Do dołączenia do listy samorządów realizujących inwestycje w ramach społecznej inicjatywy mieszkaniowej zachęcił nas fakt możliwości zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych naszych mieszkańców. Ewidentnie dla tych spośród izbiczan, którzy nie mają zdolności kredytowej, wynajem własnego lokum z umiarkowanym czynszem jest szansą na mieszkanie w godziwych warunkach – powiedział nam burmistrz miasta i gminy Izbica Jerzy Lewczuk.

Z kolei wójt Leszek Proskura z Siennicy Różanej odebrał promesę na ponad 1,4 mln złotych. Przypomnijmy, że kwota ta ma być przeznaczona na budowę jednego bloku na 36 mieszkań lub dwóch po 18. Pierwotna koncepcja władz gminy obejmowała utworzenie takiego osiedla na jednej z działek, która znajduje się tuż za Centrum Kultury w Siennicy Różanej. W planach, oprócz wybudowania mieszkań, jest także zorganizowanie przy bloku infrastruktury - miejsca parkingowe i rekreacyjne. 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI Z WYDARZENIA (PONIŻEJ)

Czytaj także

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoAnnaTreść komentarza: A co twój rebe Kaczyński i rebe Banaszak zrobili dla Chełma poza chęcia postawienia tu kolejnej spalarni śmieci tym razem NIEMIECKICH odpadów medycznych? Jakbyś nie zauważył to tam gdzie najwięcej takich jak ty tam też i największa bieda w tym kraju. W Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu nie płaczą, że bieda ale tam głosują na PO.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 23:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: LoloTreść komentarza: Donos jak za komuny.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 12:42Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: AjkTreść komentarza: Mogą mieć Niemcy, mogą mieć Ukraińcy, a POlicyjna i KOlaborancyjna junta rebe Tuska będzie latała i jeździła z Berlina a za energię płaciła Niemcom i Ukraińcom. Hołota marszałków od strzelania do górników, łapówkarze, złodziejska kasta sprzedająca polski majątek, pociotki bolszewickiej elity Aborygenów próbuje wywłaszczyć polskie rolnictwo na rzecz EUrokołchozu, pozostałych wywłaszczyć dyrektywą budynkową. A rebe Tusk ma się dobrze i cała jego gmina .Data dodania komentarza: 17.05.2024, 10:58Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płoty
Reklama
Reklama
Reklama