Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

gm. Izbica: Wólka staje się metropolią

O takie nieco żartobliwe stwierdzenie pokusił się jeden z mieszkańców Wólki Orłowskiej podczas uroczystości otwarcia przystanku kolejowego w tej miejscowości.
gm. Izbica: Wólka staje się metropolią

Powstanie przystanku w Wólce Orłowskiej jest częścią ogólnej strategii PKP, dotyczącej poprawy dostępności do transportu kolejowego dla okolicznych mieszkańców. Został wybudowany przy przejeździe kolejowym i drodze w kierunku Topoli. Koszt budowy wyniósł około miliona złotych.

Pomysł zrodził się jesienią 2015 roku. Jak informowaliśmy na łamach Super Tygodnia, wójt Jerzy Lewczuk w rozmowie z dyrektorem Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie mówił o potrzebie postawienia wiaty na przystanku w Tarzymiechach. Przy okazji wspomniał o konieczności postawienia przystanku dla Wólki Orłowskiej i okolic.

Jak się okazało, kierownictwo ZLK przyjęło ten pomysł z entuzjazmem. Pod petycją w tej sprawie podpisało się ponad 200 osób, m.in. z Wólki, Topoli i Orłowa Drewnianego Kolonii.

Uroczyste otwarcie odbyło się w ubiegły wtorek. Symboliczną wstęgę na nowym peronie przecinali przedstawiciele samorządu gminy i Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie. Najpierw jednak wszyscy czekali na przyjazd szynobusa. Rangę uroczystości podniosła również obecność Orkiestry Dętej z Tarnogóry.

Zobacz film z otwarcia!

otwarcie_przystanku_w_wolce_orlowskiej.mp4

Później wszyscy przemaszerowali do Wiejskiego Domu Kultury w Wólce Orłowskiej, gdzie członkinie koła gospodyń zaprosiły na poczęstunek. Nie zabrakło m.in. pierogów z różnym farszem, z których KGW słynie.

- O budowę przystanku kolejowego staraliśmy się jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu. Do tej pory nie mieliśmy bezpośredniego połączenia z Krasnymstawem. Przystanek będzie również przydatny wielu młodym osobom, które studiują w Lublinie - mówi Elżbieta Bednarz, sołtys Wólki Orłowskiej.

- To, co początkowo wydawało się niemożliwe, po kilku latach nabrało realnych kształtów - dodaje Janusz Dusznik, radny z Wólki Orłowskiej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoAnnaTreść komentarza: A co twój rebe Kaczyński i rebe Banaszak zrobili dla Chełma poza chęcia postawienia tu kolejnej spalarni śmieci tym razem NIEMIECKICH odpadów medycznych? Jakbyś nie zauważył to tam gdzie najwięcej takich jak ty tam też i największa bieda w tym kraju. W Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu nie płaczą, że bieda ale tam głosują na PO.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 23:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: LoloTreść komentarza: Donos jak za komuny.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 12:42Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: AjkTreść komentarza: Mogą mieć Niemcy, mogą mieć Ukraińcy, a POlicyjna i KOlaborancyjna junta rebe Tuska będzie latała i jeździła z Berlina a za energię płaciła Niemcom i Ukraińcom. Hołota marszałków od strzelania do górników, łapówkarze, złodziejska kasta sprzedająca polski majątek, pociotki bolszewickiej elity Aborygenów próbuje wywłaszczyć polskie rolnictwo na rzecz EUrokołchozu, pozostałych wywłaszczyć dyrektywą budynkową. A rebe Tusk ma się dobrze i cała jego gmina .Data dodania komentarza: 17.05.2024, 10:58Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płoty
Reklama
Reklama
Reklama